Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gáztűzhely bekötését csak a...

Gáztűzhely bekötését csak a bolt vagy gyártó által kijelölt szerelőcég végezheti el, hogy érvényes legyen a garancia, vagy bármelyik gázszerelő érvényesíteni tudja?

Figyelt kérdés
Tehát oda kell figyelni, hogy a gyártóval kapcsolatban álló céget hívjak, vagy enélkül is áll a garancia?

2021. máj. 25. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Engedellyel rendelkezo gazszerelonek kell lennie, az nem kikotes hogy melyik ceg alkalmazottja lehet.
2021. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:
100%
A gyártó garanciális feltételeit érdemes tanulmányozni ez ügyben. Irányadó lehet! :)
2021. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Közben keresgéltem, és egy cikkben én is azt találtam, hogy törvény szerint nem követelhetik meg, hogy az ő emberükkel csináltasd:


"A jogszabály kimondja, hogy a jótállási jogok érvényesítéséhez a Kormányrendeletben foglaltakon túl további feltétel teljesítését – így például a termék „szakszerviz” általi üzembe helyezését – nem követelhetik meg a fogyasztótól. A termék meghatározott személy általi karbantartását, felülvizsgálatát sem kötheti ki a forgalmazó, mint a jótállási jogok érvényesítésének feltételét.” Vagyis a gázkészülék bekötésére, amit egyébként csak arra jogosult szakember végezhet el, akár mi magunk is kereshetünk megfelelő szerelőt."


[link]

2021. máj. 25. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan szerelő kell, akinek van szerződése az adott gyártóval! Én pl Beko fözőlapot vettem még 2008-ban, és a szerelő figyelmeztetett, hogy hiába ő üzemeli be, de mégsem lesz rá garancia, mert nincs szerződése a céggel. Lehet azóta változott, de akkor így bolt.
2021. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4: feletted idéztem, hogy ez törvényellenes, úgyhogy azóta ezek szerint változott
2021. máj. 25. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
csak amelyik szerzodott
2021. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!