Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mobil split klíma szobába?

Mobil split klíma szobába?

Figyelt kérdés
12 nm-es szobába szeretnék egy légkondit, de sajnos az oldalfali fix nem jöhet szóba. Most nézem, hogy létezik kültéri egységes mobil klíma is. Ezek gondolom hatékonyabbak a gégecsöveseknél, nincs vákuumhatás. Sajnos fúrni se lehet, így marad a zipzáros hálós megoldás az ablakra. 3 kW-os klíma, amit néztem R22 freonnal.
2021. jún. 3. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A cipzáros-hálós megoldás csak akkor lehet elfogadható, ha cipzár-háló megfelelően hőszigetel és nem történik fals levegő beáramlás. Persze a kondenzvíz elvezetését itt is meg kell oldani.
2021. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Maximum a folyosóról, de a beltéri ajtó zárva lesz, tudtommal csak az egycsöves klíma szív fals levegőt, a split mobil nem. Aztán lehet rosszul tudom.
2021. jún. 3. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Valamivel jobb, mint az egycsöves. Azt is vedd bele, hogy a kültéri egységet is el kell látnod árammal, mert abban van a kompresszor.
2021. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, én úgy olvastam, hogy maga a kompresszor ugyanúgy magában a klímában van, a kültéri csak a meleg levegőt nyomja ki. Furi, mert a fix fali splitnél ugyebár a kompresszor a kültériben van.
2021. jún. 3. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lenne értelme, mert akkor ugyan úgy bent keletkezne a meleg, mint az egy egységes, csöves mobilklímáknál, amit nem tudnának hatékonyan kivinni a kültéribe, illetve bent lenne hangos, ami a hatékonyság mellett a második legtöbb panasz ezekre.
2021. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Magyarán akkor már inkább egy gégecsöves? Nem értek annyira a klímákhoz, laikusan próbálok azért utánaolvasni, de sok helyen írták, ha már mobil klíma, mindenképp 2 csöves, vagy az említett kültéri egységes mobil split legyen. Ezeknél nincs állítólag vákuum, tehát beltérbe nem szív külső levegőt, vagy más szomszédos helyiség levegőjét. Bár most így belegondolva a 2 csövesnél, mobil splitnél is le kell hűtenie a külső levegőt a csövön keresztül. Gondolom erről lehet szó. Vagy nem? A vízmelegítő miatt lehet problémás az egycsöves.
2021. jún. 3. 21:30
 7/7 anonim válasza:
Bent van a kompresszor kint csak a holeadoja van, hangra nem veszes en is hasznaltam 35 negyzetmetert lehutotte kellemesen, es meg a fejemet se zabalta le , az egy csoves mobil klimam 24 fokon porgott 40 ezres villanyszamlat csinalt, es izzadtam :) tehat jok a split mobilok de a kompresszor BENT van
2021. júl. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!