Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért vágja le mindig a...

Miért vágja le mindig a biztosítékot a fűrészgép?

Figyelt kérdés
Most vettem egy gérvágó fűrészgépet a Lidlben és második indításra levágja a biztosítékot./mindig a második indításra/ Van erre valami megoldás hogy ne vágja le,mert a fűrészgépre szükségem lenne.

2021. jún. 4. 10:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%

mekkora az a biztosíték?

és a gép micsoda?

2021. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%
Nagyobb ampert kell megigényelni az önkormányzatnál, aztán majd az illetékes villanyszerelők beszerelik.
2021. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

A fúrészmasinád egy rohadt nagy induktivitás, amely képes az üzemi áramának sokszorosát felvenni.

A biztosítékod pedig teszi a dolgát, elvégre téged szeretne védeni.

Első körben megpróbálnám másik fázison is, aztán ha nem megy, vagy feladnám a fűrészelési hajlamaimat, vagy nagyobb amperre bővíteném a hálózatomat, vagy beiratkoznék egy rendes villamosipari szakmunkásba.

2021. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
Csapd be, minden második indítánál húzd ki a konnektorból és csinálj egy fake indítást. :)
2021. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
#2 Biztos vagy abban, hogy az "ampert" az önkormányzat adja? Én nem annyira. Inkább az áramszolgáltató. Egyébként azért vágja le mert az indító árama (ami nagyobb mint az üzemi áram) több mint amit a biztosíték bír. Ezekhez lágyíndítót szoktak használni, aminek kb. az a lényege, hogy az induló áramot csökkenti. Ha már elindult, akkor mivel az üzemi áram alacsonyabb, már bírja a bizti. Ha nem értesz hozzá, hívj fel egy kisgép szervizt.
2021. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
Nem azt írtam, hogy az önkormányzat adja. Az engedélyt náluk kell kérni. Nem mehetsz oda egy xy villanyszerelőhöz azzal, hogy nekem nagyobb amper kéne, mert a mosógép, sütő, hűtőnek mennie kéne egyszerre, de nem tud, mert kevés. Én legalábbis így tudom, ezt mondta a villanyszerelő, mikor újra húzta a házunkat.
2021. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Ja, de, tényleg azt írtam. Nem azt akartam. :)
2021. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
Parkside 2 KW lesz az. 10 A-t simán leveri.
2021. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

"A fúrészmasinád egy rohadt nagy induktivitás"

Hát, ha rohadt nagy, akkor rohadt kicsi áramot vesz fel...

"beiratkoznék egy rendes villamosipari szakmunkásba"

Jó tanács! Többeknek. :)

2021. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%

9-es Édesem, elmesélhetném neked, hogy nem mindegy milyen fázisban kapja el aze egyébként LC-típusú rezgőköröd a szinuszos fázist.

De nem tudom, megértenéd-e.

2021. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!