Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mobil klíma így se éri meg?

Mobil klíma így se éri meg?

Figyelt kérdés
Pici szobába kellene a kánikulában. Éjszakai szellőztetéssel sajnos csak a hajnali órákban hűl le a szoba, erre szeretnék mobil klímával rásegíteni, tehát 20 órától 23 óráig menne nagyjából, ablakon kilógatva, amikor amúgy sincs már meleg kint. Napközben nem kellene, mikor nem vagyok itthon. Így se érné meg?
2021. jún. 7. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
nem éri meg így! Vegyél egy normálisabb asztali centillátort és tedd a nyitott ablakba és azzal fújasd be e hűvösebb levegőt!
2021. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy aktív, vagy passzív a hűtése. Illetve hogy mit értesz az alatt, hogy "megéri"?

A passzív hűtésű klímáknál neked kell a hűtőközegről gondoskodni (azaz megpakolni jéggel), és bár a semminél ez is több, de csodát ne várj tőle!

Az aktív hűtésű klímák viszont arany áron vannak. 70-80 ezernél kezdődnek, és a határ a csillagos ég. Viszont itt nem neked kell jéggel tömni, hanem - hasonlóan pl. a hűtőszekrényekhez - maguktól hűtenek. (És persze az ellenkező oldalon fűtenek, amit ki kell vezetni.)

Hogy megéri-e, azt az dönti el, hogy számodra ez szükséges-e, és ér-e annyit. Én most készülök venni egyet, és tudom, hogy megéri, mert nekem megér annyit, hogy 3 hónapon át jól tudjak aludni.

2021. jún. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jégkockás baromságot szerintem jó indulattal se lehet mobil klímának nevezni, természetesen a kompresszoros gégecsövesre gondoltam, használt is jó ilyen 25 ezerért mondjuk.
2021. jún. 8. 00:12
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
A mobilklímával az a baj, hogy ki kell vezetni, de azzal nem érsz semmit, ha emellett nyitva van az ablak.
2021. jún. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
S kivezető hálóval se érne semmit? [link]
2021. jún. 8. 00:37
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt nem ismerem, ilyet még nem láttam, lehet jó egyébként, csak most ez olyan, hogy veszel egy klímát 85-ért kb.+ezt és már majdnem 100-nál vagy, akkor már egy kisebb teljesítményű split klíma jobb lenne szerintem, bár oké, hogy drágább, de szerintem jobban megéri.
2021. jún. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szirty ***** válasza:

A mobil klímával az a gond (azon kívül hogy drága, sokat fogyaszt, nem elég hatékony, nagyon útban van a készülék is meg a gégecsöve is és hogy folyton öntögetni kell belőle a kondenz vizet) hogy a lehűtött szobából szívja ki azt a levegőt ami a kondenzátorát hűti, és ezt a levegőt tolja ki a gégecsövön.

Tulajdonképpen a szoba hűvös levegőjét felmelegíti és kifújja a szobából.


Létezik olyan változat aminek két csöve van (esetleg egy koaxiális csöve) így a levegőt kintről szívja és a meleget ki is nyomja.

Ha mindenképp mobil klíma akkor én inkább olyat választanék.

2021. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szirty ***** válasza:

Jah és azzal is számolni kell hogy elég zajos. A split klíma kompresszora a kültéri egységben van, a beltériben csak egy ventilátor van.

A mobil klímában mindkét ventilátora és a kompresszor is nyilván egy helyen, a készülékben van.

2021. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a meleg levegőt kitudod vezetni akkor még jó is .

Persze közel annyira mint a split.

Nekem mobil klimám van és én megtudtam oldani hogy egy kéménybe nyomatom a meleg levegőt és szépen lehűti a szobát.

Bár nekem jó a hőszigetelésem és csak olyankor kell ez amikor 2-3 hétig van az a borzasztó meleg és akkor már átmelegszik minden.

HAngosabb mint amaz , de engem nem zavar mert kb, 2-3 órát működik és azt kibirom és éjszakára már nem kell sose bekapcsolni .

2021. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*persze közel se annyira
2021. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!