Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdú 80 literes villanybojler...

Hajdú 80 literes villanybojlert hogyan kell bekötni?

Figyelt kérdés

#villanybojler bekötés
2021. jún. 9. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan melyik típus?


Ha új, elérhető hozzá gépkönyv a gyártó oldaláról - például:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2021. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pekka ***** válasza:
100%
Általában a fedél belsejében van bekötési rajz. Vagy nézd meg a mellékelt útmutatóban, vagy keress rá neten. Ha nem igazodsz el a rajzon, baleset elkerülése érdekében inkább hívj villanyszerelőt.
2021. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kloha válasza:
100%
A védőföldet (földelést) semmikép se spórold ki!
2021. jún. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Sok elektromos eszközt kötöttem már be a lakásban, garázsban, de vannak olyanok amit nem tennék meg. Ez az egyik....nem az a baj, hogy nem tudod megcsinálni, de itt elég nagy az áramfelvétel, nem mindegy milyen átmérőjű vezetékre (és mivel, milyen érvéghüvelyel, milyen vezeték toldóval) ha valamilyen meghibásodás történik a készülékkel, vagy esetleg a vezeték felgyullad, az az első előszedik , hogy ki csinálta...Nem gondolnám, ha minden rendben a fali vezetékkel, akkor horror összeget kérne érte egy villanyszerelő...
2021. jún. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Rézsodratból 3x1,5-t, tömör alumíniumból 3x2,5-t vezetéket szoktam használni, ha új áramkört kell kiépíteni. A legtöbb Hajdú bojlerben a fázis, nulla egy sorkapocsba van kötve, és külön van egy földpont. A színek: fázis, fekete, vagy barna, nulla, kék, védőföld, zöld-sárga, esetleg piros.
2021. jún. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát tartalmú üzenetet:

"Az üzenet szövege:


Hali! Régi tipusú 1440-es.Villanyszerelőt voltam kénytelen hivni.Reggelig működött a bojler de csak langyos viz folyt a csapból.Egy 10 esembe került és nemjó.Ehhez a tipushoz van gyári bekötési rajz?"

Ez esetben vedd fel a gyártóval a kapcsolatot:

[link]

remélhetőleg rendelkeznek a régi modellek dokumentációival és tudnak szakmai segítséget nyújtani.

2022. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!