Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy működnek ezek a mobil...

Hogy működnek ezek a mobil klimatizálók/légkondicionálók? hatásosak?

Figyelt kérdés

Eddig még nem is hallottam róluk, csak a "normális" légkondikról, amiket ugye kivülre kell szerelni, és onnan szállítja a levegőt és vissza. De ezeket a mobilosokat a szobában kell tartani, tehát ezért is kérdem hogy hogyan hűti le a szobát? Netán ventilátor van benne? ha igen, akkor ventilátornak számít, minek a mobil klima kategória?

Ja és a legfontosabb kérdés: hatásosak? gyorsan lehűti a szobát? sokat fogyasztanak? többet mint a radiátor/ventilátor stb?



2021. jún. 12. 15:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%
Mint egy ablakklíma, csak egy csövönk keresztül nyomja ki a meleg levegőt. Hírhedten vacak a hatásfokuk, nem éri meg.
2021. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
pedig csak ilyet tudok venni, a rendes klíma ettől sokkal drágább...
2021. jún. 12. 15:41
 3/23 Szirty ***** válasza:

" amiket ugye kivülre kell szerelni, és onnan szállítja a levegőt és vissza."


Nem onnan szállítja a levegőt. A benti meleget szállítja ki (nem a levegő, hanem a hűtőközeg segítségével).

A mobil klímában is van ventilátor, meg kompresszor mint a split klímában. A szobából a meleget egy vastag csövön keresztül nyomja ki, amit ki kell vezetned a szabadba.


A probléma vele az, hogy a kondenzátor hűtéséhez a levegőt a lehűtött szobából veszi és azt melegítve nyomja ki a csövön (a split klíma nem ilyen).


Proléma az is, hogy a kondenz vizet egy tartályban gyűjti amit rendszeresen üríteni kell.


Mindig útban van, nem mindig egyszerű a vastag csövön a meleget úgy kivezetni hogy a kinti levegő ne jöjjön be.

Mivel egy készülékben van minden (ventilátor, kompresszor, stb) zajos. A split klíma kompresszora a kültéri egységben van, ott zajong, nem a szobában.

2021. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

kis utánaolvasás után észrevettem, hogy a mobil klímákkal csak a baj van, viszont találtam egy olyan kategóriát alzán, hogy léghűtők, ebből is a top lista első helyezettje: ELDONEX Arctic-Ice (nem linkelem hátha törlik a posztot, keress utánna ha érdekel vkit)


Tehát ez a léghűtő tud párásítani, hűteni, ventilátorozni, és ráadásul van benne halk üzemmód ami csak 35 decibeles, ez már egyáltalán nem hangos, és a hozzászólások is mind pozitívak... Szerintetek jó beruházás egy ilyen?

2021. jún. 12. 16:21
 5/23 Szirty ***** válasza:

Ilyet ne vegyél. Főleg ennyiért ne.

Ez egy ventilátor, ami vizes rongyon át fújja a levegőt.

Sok párát csinál, ami melegben igen kellemetlen, fokozza a hőérzetet.

A levegő hőmérsékletén szinte semmit nem változtat.


Egy asztali vagy álló ventilátorral beljebb vagy.

2021. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én kettőt vettem:

Az egyiket a szüleimnek. Az nagyon klassz, aludni is lehet mellette.

Egyet magamnak, az túl hangos. Nem lehet mellette aludni. Ezért érdemes személyesen meghallgatni egy áruházban és nem az internetről rendelni, csak beleszóltak melyiket vegyem.


Mindkettő jól hűt, az egyik egy 15, a másik egy 45 m^2-es szobát. A 45 m^2-es szobára várni kell pár percet, de kibírja az ember. Max melléül a hideg levegő áramlatba egy kicsit, főleg ha füvet nyírt a tűző napon az ember.


Kondenzvizet évente egyszer kell kiönteni belőlük, ami kevés maradt bennük. A többit elpárologtatják és kinyomják a meleg levegővel.


Roló alá vannak lukas műanyag adapter lapok a csöveiknek, úgy vannak bekötve. Ezek benne voltak a dobozokban a vásárláskor. Ha túl meleg van, kinyitja az ember az ablakot és csatlakoztatja a csövet a roló aljához.


Amelyik hangos elméletileg ki lehetne rakni, az erkélyre és onnan fújna be hideget. De nem akarom, hogy a napon szétmálljon és telemenjen rovarokkal.


Kb. 1000 wattot fogyasztanak, van kisebb és nagyobb teljesítményű. Egy villanyradiátor 2000 wattot fogyaszt, egy ventilátor meg vagy 100-at. Nem vitt még csődbe eddig egyik sem.


Működnek és megérik arra pár hétre amikor meleg van, hogy ne süljön és aszalódjon szét az ember. Viszont fél megoldások, jobb a split klíma.


Előnyük az ár és az egyszerű telepítés. Hátrányuk a zaj és egy kis hely a szobából. Mobilnak annyira mobilok, hogy 35-40 kilósak. Költözéskor mindenképp lehet őket vinni, nyaralni, pecázni már egy kis elszántság kell hozzájuk.

2021. jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem ebből a ELDONEX Arctic-Ice -ból vettem kettőt. Ezek tényleg semmit nem érnek.
2021. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

5-ös: ne viccelj, hogy fokozná a hőérzetet, mikor épp az ellen van kitalálva? ráadásul a hozzászólásoknál is csupa zöld (pozitiv) visszajelzések vannak, nem is láttam még alzán ennyire jó értékelést...

Meg ebben ugye kell a vizet cserélni, és ha beteszek mondjuk jéghideg vizet, akkor már csak lesz vmi érzete ennek, hisz azt használja hűtésre, kizárt hogy a hideg viz meleggé alakulna mig kifujja :DD

De a párás rész nekem sem tetszik, mivel a szobám tele van elektronikai kütyükkel (pc, ps, subwoofer stb), és nem lenne tul szerencsés ha tul sok pára keletkezne aztán rövidzárlatot okozna...


6-os: te gondolom a mobil légkondikról beszélsz, de az már nálam nem opció, már léghűtő párti vagyok


7-es: mi volt a baj velük?

2021. jún. 12. 17:07
 9/23 anonim ***** válasza:

6-os 7-esként a párásító "léghűtő" nem komoly dolog. Annyit ér, mint egy szaunában vizet locsolni a kövekre.


Beszéltem olyannal is, akinek jégakus van. Azt mondta, inkább ventillátor, mint klíma. Vagy 1 óráig kicsit hideg levegőt fúj, aztán lehet jégakut cserélni benne. Árukeresőn is ezek az értékelések születnek javarészt. Emberek 40%-nak valahogy beválik.


Mobil klíma ezzel szemben rendesen lehűti az egész szobát, ha a szoba légköbméterének megfelelő teljesítményűt vesz az ember.

2021. jún. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Szirty ***** válasza:
81%

"5-ös: ne viccelj, hogy fokozná a hőérzetet,"


Ez egyszerű fizikai tény. Soha nem hallottál még erről? Keresgélj kicsit a témában.

Az ok az hogy az ember párologtatással hűti magát. Ezt hívják izzadásnak. Természetesen ez nem csak akkor igaz amikor csatakosra izzadsz hanem kb mindig párologtat a bőr. Ez vonja el a hőt. A magasabb páratartalom csökkenti a párolgás hatékonyságát, fokozódik az izzadás, nő a hőérzet.

Ugyanolyan hőmérsékletű helyen a magasabb páratartalmú környezetet sokkal melegebbnek érzed.


"és ha beteszek mondjuk jéghideg vizet, akkor már csak lesz vmi"


Természetesen lesz valami. Az, hogy kb. pár tized fokkal hidegebb levegőt fúj, 5-10 percig amíg az a pár kg hideg víz fel nem melegszik. Ez egy szoba több köbméteres légtömegében amit kilowattokkal folyamatosan fűt a környezet annyit ér mint falábnak az iszappakolás.

Mindenesetre ha közel teszed hozzá az arcodat akkor kellemesnek hat.

Szóval az elképzelésedben rosszak az arányok. Egy PET palacknyi hűtőből kivett vízzel nem tudsz egy szobát lehűteni. Ahhoz több köbméter hideg víz kéne (ezerszeres).


De vegyél akkor ha tetszik. Én szóltam...

2021. jún. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!