Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mire való a mobilklíma víztart...

Mire való a mobilklíma víztartályában lévő szivattyú?

Figyelt kérdés
Szétszereltem a mobilklímámat, mert tócsát hagyott maga alatt. Valahogy a kondenzvíz belekeveredik a ventillátorházba és az pedig szétspricceli. Találtam a víztartályban egy szivattyút ami nem tudom hogy honnan hova küldi a kondenzvizet. Mire jó az? Miért kell? Manuálisan kell leengedni a víztartályt egyébként.

2013. júl. 27. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom vannak csövek a ventilátor körül amibe a lehűtött víz van. A szivattyú azért kell mert azzal forgatja a vizet.

Ez olyan elven működik mint a ház fűtése a kazánból a víz a radiátorokba is szivattyú segítségével jut el, az forgatja a vizet másképp nem jutna el oda.

2013. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de szerintem nem ez a szerepe. A készülék nem léghűtő berendezés, hanem klíma. Tehát kompresszor sűríti a gázt, ami kitágulva a hőcserélőben lehűti azt. Ez a szivattyú a kondenz vízzel csinál valamit, csak nem tudom mit és miért. Elvileg felszívja és ugyanabba a tartályba visszafolyik, de mivel ennek a víznek magasabb a hőmérséklete, mint a hőcserélőnek, így a hűtés hatásfokán nem segít, hanem ront. Ezért nem értem hogy miért van a készülékben. A gyárban okos mérnökök találták ki hogy kell az oda -értem én- csak meg akarom érteni hogy miért.
2013. júl. 28. 12:32
 3/4 Kopasz555 válasza:
Ezt a szivattyút azért találtá ki hogy a kondenzvizet a kondenzátorra spriccelje igy mivel meleg a kondi elpárolog és a szabad levegőbe fujja a párás vizet ha ez meghibásodik símán egy víztocsát találhatsz a mobilklíma alatt.
2013. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha lehúzom róla az elektromos vezetéket (kikötöm a rendszerből) azzal azon kívül hogy gyakrabban kell üríteni a víztartályt okozok valami problémát a készülék működésében? (Mert most, ha keringteti a vizet az -gondolom az elhasználódott tömítések miatt- néhány perc múlva bejut a ventillátor házba ami szétspricceli mindenfelé.)
2013. júl. 29. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!