Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit csináljak a nagy meleg...

Mit csináljak a nagy meleg ellen? Klíma?

Figyelt kérdés

Szóval, adott egy padlástéri lakás (albérlet), ami mondjuk úgy r*hadt meleg és már most elviselhetetlen…

Nekem amúgy nagy a hőigényem, de megpusztulok a lakásba 29-30 °-ot ír a termosztát, ha klímázok max. 27 °-ra lemegy, de amint leállítom újra nyomasztó a meleg.. pedig órákon át megy, 20 fokon…

Lehet, hogy valamikor 1000 éve le lett szigetelve a lakás, de ebből már tuti nincs semmi, amúgyis déli fekvésű.. tetőtéri ablakok vannak, árnyékoló lehúzva, de kb semmit nem ér…


Amúgy a klíma, egy régebbi darab, lehet nincs jól beállítva, de a tulaj sem ért hozzá… a villanyóra pörög, mint az állat és még meg is sülök.. annyira nem buli


2021. jún. 13. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Klímát nézessétek meg, mikor volt tisztítva, feltöltve stb. Évente 1x kellene legalább. Amúgy ablakokra van termo árnyékoló, sokat ér az is.
2021. jún. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor amikor már konstans meleg van, érdemes folyamatosan működtetni a légkondit mert egyrészt többet fogyaszt ha állandóan felmelegíted a szobát pár óránként, másrészt sokkal nehezebb dolga van a légkondinak. Csak akkor kapcsold ki ha elmész otthonról de egyébként menjen folyamatosan. Amit az első válaszoló ír az meg a legfontosabb, hogy tisztítva és feltöltve legyen.
2021. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor keresek egy szerelőt, aki megnézni nekem. Tavaly nyár végén költöztem ide, akkor azt hiszem 2x kapcsoltam be, de rövid időre.


Esetleg azt meg tudná valaki mondani, hogy milyen áron dolgoznak? A tulaj nem igazán akar ezzel foglalkozni, szóval úgy néz ki ez -is- rám marad.


Termo árnyékolót meg nem szeretnék venni, ugyan is egy sima is közel 20ezer erre az ablakra és nem 1 db van…

2021. jún. 13. 09:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Termo árnyékolót meg nem szeretnék venni, ugyan is egy sima is közel 20ezer erre az ablakra és nem 1 db van…"


Kocsi ablakra való is jó rá.

2021. jún. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában (nálunk) 6-8 ezer között van egy ellenőrzés és tisztítás klímánként. A feltöltés, ha szükséges, az plusz, de annak nem tudom az árát.
2021. jún. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Még működik a klíma, de vélhetően gázhiányos, azaz hiába pörgeti a villanyórát, alig hűt valamit, ilyen állapotban nem igazán kellene használni. Esélyes, hogy annyira régi a klíma, hogy a bele való hűtőközeggel való tevékenység mint pl. feltöltés tilos, be sem lehet szerezni, így könnyen lehet új klíma belőle. Egy töltés szerelőtől függően 15-30 ezer forint. Normális szerelő azonban előtte megkeresi és javítja a szivárgás helyét, ami emeli az árat. Keress egy normális szerelőt, ami most nem lesz egyszerű, illetve nem lesz gyors, tele vannak munkával. Ha hozzáférsz a klíma kültérihez vagy a beltérihez és van rajta típusjelzés, meg tudom mondani milyen hűtőközeggel működik és opció-e a feltöltés.
2021. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb esetben csak annyira koszos a beltéri, hogy a minimális átáramló levegő miatt nem tudja leadni a szükséges teljesítményt. (#6)
2021. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az árnyékolót azt megnézem.


Ez a klíma dolog annyira nem tetszik :/ én úgy érzem ez nem az én dolgom lenne…. Elég sokat fizetek a lakásért és kb csak a baj van vele…

2021. jún. 13. 10:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kocsi ablakra való is jó rá"

bizony!! vagy a kocsikhoz valót veszed a teszkóban, vagy az obiban, praktikerben veszel hőtükör lapot - ez ugyanaz. Párszáz forintos tétel.

Kivülre tedd fel! Sokkal hatásosabb úgy!


"Ez a klíma dolog annyira nem tetszik :/ én úgy érzem ez nem az én dolgom lenne…. Elég sokat fizetek a lakásért és kb csak a baj van vele…"

ismerős... én is így jártam az albiban. Megcsináltattam a vízmelegítőt, takaríttatam a konvektorokat, kicseréltem a csapokat

Beszélj vele! Mondd meg neki, hogy elköltözöl és otthagyod az ajtót tárva nyitva! Az önkényes lakásfoglalókat úgysem tudja kitenni pár évig! :DDDDD

A klímának is segít ha beárnyékolsz!

Ha van ventillátorod azt éjszakára tedd be az ablakba és fújasd be a lakásba a hűvös levegőt! Ez is sokat számít és lényegesen kevesebbet fogyaszt mint egy klíma

2021. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ablakra semmi más nem jó, csak ami kivűl van, példáúl a roló.

HA belül van semmit nem véd a nap sugarakból, mind bejut.

2021. jún. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!