Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit csináljak, ha nem tudok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emil43 kérdése:

Mit csináljak, ha nem tudok találkozni a barátommal és nekem ez így rossz, de nem akarok vele szakítani mert attól még szeretem?

Figyelt kérdés
kb. decemberbe jöttünk össze(egyébként én is fiú vagyok és a szüleink nemtudják hogy egyyütt vagyunk de ez most lényegtelen...)mindketten 15évesek vagyunk. Ő elég messze lakik tőlem kb. háromnegyed óra az út. Most június van és összesen eddig 3szor találkoztunk: szilveszterkor, februárban(nálam) és áprilisban(nála). Ugyanabba a suliba járunk, évfolyamtársak vagyunk, de ugye május 10ig online suli volt szóval suliba se láttam. Aztán mikor kezdődött a suli neki a szülei nem engedték menni suliba, merthogy féltik hogy jajj elkap valamit a buszon, de kocsival minden nap meg nem vihetik el, mert a benzin drága, szóval még mindig nem látom suliba se. egy héttel ezelőtt beszéltük volna hogy majd találkozunk és átjön, de aztán nemlett belőle semmi mert nem engedték el, de amúgy a családjával elmentek nemtommilyen kiállításra pestre...Ma bejött az osztályműsor próbára(egy előadást csinál utolsó napra minden osztály)de az ugye csak 1óra volt, de mielőtt elment bejött hozzám szünetre egy percre, megöleltem aztán ment is. utána egész nap olyan szomorú voltam nembírtam nem rá gondolni, rohadtul hiányzik...majdnem sírtam is bioszon. mióta utoljára láttam áprilisba, az után egy-két héttel majdnem minden este sírtam, mert hogy hiányzik. tudom nemtehet róla hogy nem találkozhatunk és tudom hogy ő is nagyon szeret, a szülei szigorúak és ők tehetnek róla. Nem akarom őket megutálni, de azért ez durva hogy egy 15éves tini fiúnak a gyerekkorát cseszik el. Nemcsak velem nemtalálkozik, senkivel se, a barátaival se. Amikor mondtam neki hogy én hetente szoktam átjárogatni a barátaimhoz ledöbbent. ő szerintem életébe alig csinált ilyesmiket. csak a családjával van. tudom fontos a család persze legyenvelük de azért lehetne a barátaival meg velem is. nekem szar a családom én aligszoktam velük lenni és nemmegyünk közösen így sehova ezért vagyok mindig a barátaimmal. engem kb mindig elengednek mindenhova, többet vagyok a barátaimmal mint a szüleimmel és többet tudnak rólam. az egyik amit mondott a barátom hogy mitmondtak a szülei az az, hogy "ha suli nélkül kibirod, akkor kibirod bandázás nélkül is"... szegény gyereket nemhagyják barátkozni. a másik azvolt hogy "amíg 18éves vagy mi felelünk érted és nemakarjuk hogy bármi bajod legyen". Azt nem értem még, hogy ő nem is olyan szomoru hogy alig lát, legalábbis nemnagyon mondta és nemlátszik rajta. valószinűleg ő megszokta hogy alig engedik el bárhova. énmeg itt sírok merthogy 2hónapja nemláttam...gondolkoztam hogy hagyjam e a francba ezt és majd találok valaki olyat akivel tudok is találkozni, meg ő előtte is boldog voltam nélküle, de aztán meggondoltam. mert szeretem. nagyon. és ezért fáj annyira. engem ha nem engednének el én veszekednék a szüleimmel és kisírnám hogy elengedjenek. meg ha látják hogy konkrét depis vagyok merthogy nemtalálkozhatok vele akkormár csak elengednének. ő is kikönyöröghetné valahogy vagy valami, de jajj ő nemakar velük veszekedni és nem akarja elszomorítani őket...de mi bajuk lesz attól ha hagyják a gyereküket ÉLNI? miért fáj ez nekik? ha nekük is iylen szar gyerekkoruk volt, akkorse csinálja ugyanezt a gyerekével. lehet én vagyok túl kapzsi és csak bele kéne törődnöm hogy keveset látom, de nemnagyon megy. nap mint nap látom előttem a cuki párokat és attól is elkezd rámjönni a sírás. most jön a nyár és biztos találkozunk tudom. mindenki vidítgatott hogy "neaggódj, nyáron egy CSOMÓÓT taliztok maajd :D nelegyél szomorú". az a csomó valószinűleg egy alkalom lesz...nyilván örülni fogok neki, de akkoris....Arra gondolok még, hogy szeptembertől meg már fog suliba járni és legalább ott látom, de neki nagyon sokat kell tanulni és azért nem lesz ideje találkozni. meg a nyelvvizsga meg ez meg az, aztán 12.be az érettségi és akkormeg azért nem fogom látni.oké asszem ennyi. bocsánat hogy ilyen hosszú lett, köszönöm annak aki elolvasta és köszönöm ha segítetek <3. a helyesírási hibákért elnézést kérek. ha valamit nem értettetek kérdezzetek nyugodtan.

2021. jún. 4. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Iskolába nem mehet busszal de a kiállításrs meg elcibálják? Érdekesek a szülei az biztos. Amúgy a 45 perc út busszal nem hiszem hogy sok lenne. De szerintem ne szaladj ennyire előre az időben hogy érettségi meg ilyenek, az még évek és egy ilyen kb 0 találkozásokkal teli kapcsolatban nagyon kicsi az esély addig együtt maradni. Szerintem max a nyár felét még várd meg, aztán ha akkor sem képes rád időt szakítani akkor kezdj ismerkedni, a nyár hatralevő részében még lenne időd, mert ha valaki akar találkozni az megoldja, főleg nemár hogy nyáron nem engedik ki.
2021. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem szakits, a szerelem elmúlik és keress a városodbol pasit!
2021. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

15 évesen ez még túl nagy távolság, főleg ha tényleg barátkozni se nagyon engedik, sem sehova. Majd 2-3 év múlva talán már bátrabban mozog, ezt majd az idő eldönti.


Egy félmegoldás-szerűség van, ha bejelentitek egymást a szüleiteknek és kértek segítséget. X időközönként kocsival eltudnák-e hozni hozzátok a srácot és este pl. "visszavinni", vagy fordítva. Akár egymásnál aludni ha megengedik, főleg nyáron, azért lassan 16 évesek lesztek. Kb. ennyit lehet tenni az ügy érdekében, mivel a srác nem akar többet és lehet még fiatal is hozzá.


Én nem hiszem hogy ennyire szívtelenek lennének az ő szülei, szerintem csak kényelmes a fiúnak ez a távoli kapcsolat és hogy alig kell foglalkozni vele. Írtad is, hogy nem látod rajta hogy letört lenne vagy bármi, akár arról is lehet szó hogy ő már szakítani akarna, csak nem meri (úgy mint te) és nem akar megbántani.

2021. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az elsőnek megfogadom a tanácsát és a nyarat még kivárom, ha utána se lesz jó akkor hagyom. A másodiknak szeretném mondani hogy faluba élek és itt esélytelen. Egy meleg fiúról tudok de ő másik suliba is jár és van palija. Harmadik neked is félig igazad van, csak az a gond ha elmondanánk akkor rosszabb lenne mert valószinűleg a szüleink nem fogadnának el és így nemis találkozhatnánk. A srác tudom hogy akar többet, csak egyszerűen beletörődött ebbe, hogy alig lát, amire én nem vagyok képes. Nyilván neki se jó az hogy alig lát. Nemhiszem hogy szakítani akarna, mondjuk amikor összevesztünk és felvetettem hogy szakítsunk akkoris ilyen “érzéstelen” volt, nemnagyon mondta mondjuk hogy neee neszakítsunk. De aztmondta hogy nemtudja mit kéne mondania...szegényke olyan szerencsétlen de nembaj így szeretem. Szóval mégegyszer köszönöm mindenkinek!
2021. jún. 5. 09:14
 5/5 anonim válasza:

Én a következőt mondom neked:

Szerintem a világon minden inger, téged érő hatás, cselekedet, esemény vagy azok alkotó- vagy kiváltó történései két csoportba oszthatóak.


1: Módodban áll kisebb nagyobb mértékben befolyásolni.

2: Egyáltalán nem áll módodban befolyásolni.


Azokkal a dolgokkal, amik a második kategóriába tartoznak két dolgot tehetsz: megszokod, elfogadod, és amennyire tőled telik alkalmazkodsz hozzá, vagy azt, hogy amikor csak lehet: ezeket a helyzeteket történéseket elkerülöd.


Azt gondolom, hogy sajnos az általad leírt nagyon sok minden nagy része ebbe a második kategóriába esik. Ennek megfelelően két dolgot tehetsz.


Az egyik: amit most csinálsz, igyekszel elviselni, kezelni, tűrni, alkalmazkodni hozzá.


Neked kell érezned, hogy mennyit tudsz kibírni, mennyit vagy képes elviselni, ha a körülmények nem változnak. És amikor sok lesz, akkor jön a második opció: az elengedés.


Fájni fog, mert szereted, de Neked kell mérlegelned, hogy mennyi fájdalmat tudsz elviselni a lehetőségért, hogy szereted. Csak Te döntheted el :)

2021. jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!