Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szeretnék egy új bojlert,...

Szeretnék egy új bojlert, csőszerelőt vagy villanyszerelőt kell keresnem?

Figyelt kérdés
2021. jún. 25. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy üzletet, ahol meg tudod venni
2021. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Víz-gáz-fűtésszerelő vagyok


Nos, a forróvíztároló (bojler) felhelyezése és bekötése (vízoldali) a mi feladatunk, a villamos része viszont villanyszerelő feladat. Be tudnám kötni a villany részét is, de nem szeretem. Azért sem, mert én tisztelek teljes mértékben más szakmákat, nem szeretek belenyúlni olyanba ami nem az én szakterületem, másrészt pedig nem akarok börtönbe menni mert agyonvág valakit az áram. Lehet hogy jól kötöttem be, de van/volt valami gebasz a rendszerrel aztán rámhúzzák, mert hozzá sem nyúlhatnék hivatalosan.


Bár tudom ez utópia, de én úgy gondolom, hogy mindenki maradjon a saját kaptafájánál.

2021. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az üzletben ahol megveszem be is szerelik?
2021. jún. 25. 20:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a víz-gáz szerelő kötötte rá az áramra is. Lehet, hogy külön kellett volna, de így egyszerűbb, gyorsabb és olcsóbb is volt.( Eddig még nem rázott meg senkit.)
2021. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az üzlet nem biztosít szerelőt. Szakáruházaknál esetleg ajánlanak szerelőt.
2021. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én most cserélek bojlert, raádásul az (nekem)új nem is a fürdőszobába fog kerülni a házban mert a kád felett nekem útban van a zuhanyzáshoz. De én megoldom magam a feszerelést és a bekötést is pedig esztergályos a szakmám, viszont amolyan ezermesterként ezeket simán meg tudom, és korábban is megcsináltam a házban. Pl a komplett fűtésrendszert is én építettem újra, illetve a villanyszerelő után is én javítottam ki jópár dolgot.
2021. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Én meg villanyszerelő vagyok, és be tudom kötni a vizet is.
2021. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Minimális műszaki érzékkel, és egy háztartásban kötelező szerszámokkal nem nagy kaland. Amikor szétrohadt a régi Hajdu bojler, vettem egyet egy közeli boltban, mivel régi volt, vettem egy sarokszelepet és egy biztonsági szelepet is, egy teflonszalagot, két flexicsövet, és megcsináltam magam. Egyedül a leszedés-felrakás volt kicsit cumi, de meg lehet oldani, nem annyira nehéz a súlya, mint amilyennek kinéz.
2021. jún. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
Olyan nincs is, hogy simán dugaljasra van csinalva a bojler, és csak be kell dugni a konektorba? :D Mert nekünk így van, egy profi mester csinálta, aki fűtést, vizet, villanyt, mindent tud csinálni. Az ilyen szakik aranyat érnek.
2021. jún. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azt hiszem a kisebb teljesítményű bojlerokon van gyárilag dugvilla. Én villanyszerelőt hívnék amúgy a legtöbb bojler flexi csővel van bekötve azzal csak elboldogul egy villanyos is, de ha a vizes köti az áramot és baj lesz azt lehet túl sem éled.
2021. júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!