Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tényleg igaz, hogy viharban,...

Tényleg igaz, hogy viharban, ha villámlik, és belecsap a házba, tönkremehet/megrázhat a telefon, hajszárító, számítógép, tévé, stb.?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Tőlünk nem messze a villám belecsapott a házba és az összes műszaki cikk totálra ment.Vagyis igaz stb.?.?.?....:D:D:D
2010. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaz. Nálunk is egyszer tönkrement 2 db TV, videomagnó, számítógép tápegysége, meg még 1-2 dolog, ami be volt dugva a konnektorba. Szerencsére a biztosító fizetett mindent.
2010. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Közvetlen villámcsapás esetén a falban lévő vezetékek is elfüstölnek, de ilyenre nagyon kis esély van.
2010. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
65%
Nem rázhat meg,szigetelve vannak.Tönkremenni tönkremehetnek,ahogy számos példa is bizonyítja,de erre minimális az esély hogy pont nálatok fog történni.
2010. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
De azért ne a TV-t átölelve aludj el egy vihar kellős közepén.
2010. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Bizony megrázhat. Az esélye kicsi, de előfordulhat. Nekünk kb két hete vert be a villám, 2 tv, 2 erősítő, videó, ps3, sz.gép, 2 beltéri ment tönkre, hogy csak a drágábbakat említsem. Biztosítás van, de kíváncsi leszek, odateszik-e magukat annyira, mint amikor a csekkre írják a befizetni való összeget... Hozzáteszem, nem vultunk itthon, így megrázni nem tudott. Lehet hogy ez szerencse? Ki-Ki döntse el maga!
2010. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Villanyszerelő vagyok.


3 hete volt egy esetem családi házban.

A vihar után zúgott a vezetékes telefon. Kihívták a telefonosokat, de nem tudtak semmit javítani a dolgon, viszont azt mondták hogy mintha rázna a vezeték, hívjanak villanyszerelőt.

Ez voltam én másnap.

Addigra már ráztak a csapok. Természetesen nem volt földelve. A pincében a radiátor és víz csöveket összeföldeltem, megszűnt a probléma.

Másnap szóltak hogy ráz a bojler. Kikötöttem a vezetékét. Megfogtam a bojlert. Megrázott. Végignéztem a házat, sok dolog rázott. Garázsajtó, lépcsőkorlát, szinte minden ami fém, és az épületszerkezettel érintkezett.

Ekkorra már ZÚGOTT a villanyóra, 17 ampert mértem rajta (kb 4000 W).

Elkezdtem bontani a kötéseket a lakásban, a pincébe menő kábel szét volt csattanva egy helyen, és az épület vasbeton szerkezetére vezette a fázist.

Szóval a villám úgy okozott kárt, hogy semmilyen elektromos cucc nem sérült.

Miután kijavítottam a kábelt, már nem rázott semmi, a telefon se zúgott.

Ettől eltekintve megéri beszereltetni egy villámvédelmi levezetőt az elosztóba, pár ezer forintba kerül, és sok kellemetlenségtől megóv.

2010. szept. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Veru10 válasza:
Igen!!!!!!!!!!
2015. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!