Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Honnan tudhatom hogy jó lesz...

Honnan tudhatom hogy jó lesz e a termosztát? (csere)

Figyelt kérdés

Most egy ilyen van:

[link]


szeretnék egy programozhatót, hogy ne kelljen minden este kapcsolgatni, meg akár távolról is vezérelhető legyen, erre gondoltam:

[link]


volt kint kazántisztító, de nem tudott segíteni, azt mondta ehhez szakember kell, mert látott ő nár furcsa dolgokat termosztátcsere után


tényleg ennyire bonyolult lenne?


a jelenlegi 2 vezetékes



2021. aug. 14. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"a jelenlegi 2 vezetékes"

Az új nem az, kell neki működtető feszültség.

Ha te nem értesz hozzá, és a kazánosod sem, akkor kell valaki aki beköti.

Elvileg nem egy agysebész mutatvány. Le lehet rajzolni a bekötést, de én pl. nem vállalom senkiért a felelősséget ha nem én kötöm be.

Plusz süllyesztett dobozba való a kiszemelt cucc.

2021. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szirty ***** válasza:

"tényleg ennyire bonyolult lenne?"


Nem bonyolult csak vannak feltételek amiknek meg kell lenni.

Pl. ha a régi termosztátodhoz csak két vezeték van bekötve és az nem csőben van vezetve hanem MM fali (bevakolt) vezetékkel az szívás, mert akkor vésni kell, hogy a 230V-os tápfeszt oda lehessen vezetni.

Akkor is, ha a régi közelében (vagy alatta) nincs szerelvénydoboz, mert ezt süllyesztett szereléssel lehet felrakni ahogy az előttem szóló említette.


A bonyodalmat és a "furcsán működést" meg az okozza hogy a programozható termosztátoknak rengeteg funkciója van (napi, heti sávos időpontra állított hőmérsékletek, buli mód, hétvége mód stb, stb, stb) amit ha rosszul értelmez az ember és nem megfelelően állítja be akkor nem úgy működik ahogy szeretné :)

Bonyolultabb mint a linkelt bimetálos, tekerős, hogy idetekerem ennyi fok, odatekerem annyi fok...

2021. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!