Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha egy hűtőszekrény használati...

Ha egy hűtőszekrény használati utasítása szerint 10-10 cm szabad helyet kellene hagyni körülötte a megfelelő működéshez, de én kisebb helyre "szorítom be", milyen következményei lesznek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 4. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hüt rendesen és hamar tönremegy.
2021. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Felforr , állandóan megy . Bővebb legyen a hely ne szűkebb .
2021. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Azért a 10centi szerintem túlzás,az én hűtőmön van hátul a védőrács és még abból kiáll egy 2cm-es távtartó hogy annál közelebb ne lehessen a falhoz tolni-úgyhogy nálam ~4 újjnyira van a hűtő védőrácsa a faltól-úgy 20 éve és jól működik.

Oldalról meg pláne túlzás,ha az oldalfal nem szobahőmérsékletű hanem hidegebb-melegebb és ezért kellene akkora légrés akkor annak a hűtőnek a szigetelésének valami baja van.

2021. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Oldalról meg pláne túlzás,ha az oldalfal nem szobahőmérsékletű"


Vannak olyan hűtők, aminek a hátulján nincs rács, hanem az oldalfal a hőleadó felület.

2021. szept. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nekem is azt mondta a régi hűtőhöz hívott szerelot, hogy az új hűtőkben már sokszor nem hátul van a kondenzátor, hanem az oldalfalakban (?), ezért lenne jó körülötte helyet hagyni.

A problémám az, hogy panelban laktunk, ahol kb. 60 cm széles hely van a kamrában, a legkeskenyebb hűtők meg általában 54-55 cm-k minimum. Sajnos csak a kamrában lenne hely a hűtőnek, falat meg most nem akarunk bontani emiatt.

De akkor igyekszem olyat keresni, aminek még hátul van a kondenzátora.

2021. szept. 5. 03:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!