Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi baja a porszívónak?

Mi baja a porszívónak?

Figyelt kérdés

Be lett dugva és bekapcsoltam akkor fura hangot adott.

(Jobban búgott)

Hátul mintha nagyon minimális füst lett volna.

Büdös szag jött belőle.

Kb.3-4 éves.

Most is menne ha bedugnám de nem eröltetem.


Szét szedtem és tiszta por volt belülröl.

Ki vettem a motort és nincs büdös szaga viszont tiszta por.


Kiszedtem a szénkeféket és ilyen állapotúak:

[link]


Kép 2.:

[link]


Ez a motor kuka vagy még van benne élet?!

Ez a motor tipus:vcm k40hu


2021. nov. 1. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A képek alapján azt látom nincs semmi baja
2021. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy meg volt szorulva a sok portól,és ezért egy picit megfüstölődött . De ha szétszedted megtakarítottad és működik akkor használhatod amíg jó szív.
2021. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta az első ember aki úgy oszt meg google driveról képet, hogy tudja mit csinál és nem kell kiabálni vele hogy nem látjuk a képeket!

Csokit neki! :)


Csapágyak milyenek? Egy kopott, zsírmérgezéses csapágy is tud olyan műsort csinálni hogy összeszaladnak a szomszédok is a hangra. Meg ha nagyon lóg akkor a forgórész bele tud érni az állórészbe.

A tekercs zárlatát meg nem feltétlenül lehet megállapítani szemrevételezéssel, de a motor hangja már lesz tőle.

2021. nov. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ilyen állapotban szedtem ki:


Kép1.


[link]


Kép2.


[link]


Majd szétszedem mondjuk nem tudom hogy de majd küldök videót.

2021. nov. 1. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Összerakás előtt kifújatni sűrített levegővel, vagy kompresszorral, ha hozzáférsz a csapágyhoz akkor olajozni/zsírozni, de szerintem egybe van gyártva az is. A burkolat amiből kivetted, nagyon alaposan szigeteld le kinyomhatós szilikonnal ott ahol voltak a tömítések!!!! Ez nagyon fontos!! De ne túl sokat mert belefolyhat. Kívülről is adhatsz neki.

Illetve ha szivacsos a szűrője ahol szív, vágj formára új szivacsot, az eredetit körberajzolva, akár két rétegben ha vékony a szivacs. Nekem bevált, Samsung Air Track 2012 1600 watt porszívóm van.

2021. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*Tehát mindent leszigetelni szilikonnal ahol vannak tömítések és szökhet a vákuum a motornál, és a motor előtti szűrő nagyon fontos. Jobban jársz ha vágod, az utángyártott vagy 5000 forint és ugyanolyan szar.

Ha porzsákos akkor új, jobb porzsák, azt rád bízom honnan szerzel hozzá anyagot.

2021. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!