Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép, ami szárítógép is...

Mosógép, ami szárítógép is egyben? Megéri? Milyen márkát, típust érdemes venni?

Figyelt kérdés

Elsősorban a szárítógép a lényeg. A lakás nagyon kicsi, mindenhol vizes ruha lóg, ha mosol, alig szárad és a levegő is rossz tőle. Többen mondták, hogy a szárítógép megoldaná a problémát.

A helyhiány miatt gondoltam, hogy jó lenne a 2:1.

(A mosógépet is megéri lecserélnem, elég régi már.)


Mennyire megbízhatóak?

Jobb lenne külön mosó és szárítógép?

Milyen márkát érdemes venni? Esetleg típus?

Sajnos egyáltalán nem értek hozzá, a boltban meg ugye minden eladó… nem szeretnék gagyit venni…


Nincsenek extra igényeim, működjön 😀 ne a legdrágább legyen, végezze jól a dolgát. Ha nem a leghangosabb az előny, de ez a legkevesebb…



2021. nov. 5. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Az Árukeresőn vannak vélemények, érdemes ott böngészni.
2021. nov. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem külön jobb. Én legalábbis nem adnék pénzt érte. Kb mint a négyévszakos gumik.
2021. nov. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
44%
Mindenképpen külön.A mosó-szárító nem ugyanannyit tud mosni,mint szárítani.Ha pl veszel egy 7kg-os gépet,az 7kg ruhát tud kimosni,de szárítani csak mondjuk 4kg-t.Tehát mindig ki kell venned a fele vizes cuccot szárítás előtt.Ráadásul az élettartama sem lesz ugyanolyan mintha 2gépet használsz,hiszen 1 dolgozik 2 helyett.Jó a 2-es példája,olyan mint a 4 évszakos gumi,a semminél jobb,de tulajdonképpen egyik funkciója sem a legtökéletesebb.
2021. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Külön hatékonyabb, de helyhiány miatt én 2in1 gépet vettem. Sehogy nem volt megoldható, hogy 2 külön gépet helyezzek el a lakásban.

Egy Beko gépre esett a választás, nem bántam meg. Jól működik, nem mentek tönkre a ruhák, teszi a dolgát. Hamarosan szülök, a babaruhák mosásánál nagy segítség volt.

2021. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Igaz az, hogy van egy csomó hátránya, meg érdemes mondjuk tizenX kilós mosósat venni, hogy meg tudjon szárítani 6-7 kilót (egy rendes mosógépnyi ruhát), de azért mennyire király már, hogy berakod a koszos ruhát, és szárazan frissen veszed ki :D
2021. nov. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Az egybegépeknek az a hátránya, hogy ha elromlik valamelyik része, mindkét funkciót elveszted, míg ha külön van és a szárítógép romlik el, mosni még tudsz, ha pedig a mosógép romlik el, a jól működő szárítógépet nem kell cserélni, míg az egybegépnél a jó része is megy a levesbe. Illetve jellemzően nem tudnak annyi ruhát szárítani mint mosni, így ha jól megtömöd, nem szárít, míg a külön gépnél hozzá tudod méreteni, például egy 8 kilós mosógéphez tudsz venni 8 kilós szárítógépet, így ha tele töltettel megy a mosógép, utána szárítani is lehet. Nem utolsó sorban, amíg megy a szárítógép, mehet egy következő adag mosás - már ha az elektromos hálózat is bírja.
2021. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk AEG 9000 ökokombi hőszivattyús mosó-szárító van. Szabadonálló, így nem volt gond, hogy magasabb a szabványnál. Bár nekünk bőven van teregetőkapacitásunk (fregoli a kád felett, meleg tetőtéri szobák sok kinyitható szárítóval), kisbaba érkezéséhez vettük. Végül nem mosipelenkáztunk, ahogy terveztem, mégis nagyon nagy szolgálatot tett a gép azzal, hogy pár óra alatt mosva-szárítva van bármi. Így sokkal kevesebb ruha is elég volt, eleinte nem is értettem, miért árulnak a boltok 3+ db-os csomagokat, mert “minek annyi”… :)

Viszont… a tervezése katasztrofális, ilyet semmiképpen ne vegyetek! Annyi hiba van benne, hajmeresztő. Kezdve azon, hogy a visszaszámlálás (óra) egyáltalán nem működik. Gyakorlatilag tervezhetetlen vele a mosás, mert órákat téved és ugrál a hátralévő idő tekintetében. Pl. simán mutatja 20 percig ugyanazt a hátralévő időt vagy kikapcsol úgy, hogy az előző percben még 45 perc volt hátra. Sokszor nem érzékenyek az érintőgombok, nem reagálnak. Nincsenek rajta kompakt, igazán rövid programok, a mosógép dizájnja pedig piszokgyűjtő, sok helyen meg se lehet tisztítani.

2022. nov. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!