Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az elektromos sütő mire van...

Az elektromos sütő mire van kitalálva?

Figyelt kérdés

Eddig csak gázossal sütöttem. Beraktam a fehér jénai szerűmben 180 fokon alsó-felső sütéssel a pipit és krumplit kis vízzel, lefóliázva.

1 óra után a csirke hideg volt!!! Bent volt még 1,5 órát letakarva de immár légkeverés is volt rajta.

Most szarrá van száradva a krumpli.

Mi a bánatra való ez a szar? Csak süteményhez jó? Vagy mit kell vele csinálni, hogy süssön??? Alsó-felsőn nem volt benne 180. Jó, ha 50 fok jött ki mikor kinyitottam! És nem rossz, mert tesóm is mondta, hogy csak légkeveréssel lehet sütni.

Na de zárt nejlonszatyorban süssek vagy hogyan, hogy ne fújja szikkadtra??

Teljesen kivagyok, majdnem éhen haltam mire kész lett és kukázhatom a kaját. Mire való az elektromos sütő? Mert sütni nem tud!



2021. dec. 4. 15:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A hús mondjuk maradhat, az nem száradt meg, de ez akkor se normális! Hogy kell használni? Tettem alá 1 deci vizet, le volt takarva! Nem értem miért nem jó! Egyáltalán miért fúj ilyen erősen? Majdnem levitte a forró fóliát az arcomra ahogy vettem ki!
2021. dec. 4. 15:44
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

A sütő nem tehet róla hogy nem tudják használni.

Sőt, a kezelési utasítás sem tehet róla hogy nem olvassák el.

2021. dec. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem kaptam hozzá papírokat, én csak ideköltöztem és itt van ez a förmedvény! Letakartam, raktam alá vizet gőzölni, majd szárazon szedem ki. Mit kell vele csinálni, hogy jó legyen a kaja??
2021. dec. 4. 15:47
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Én elektromos sütővel tanultam főzni, mégsem szeretnék soha többé ilyet használni mióta gázos sütőm van.

Kérdező, a 180 fok felejtős, válassz magasabb hőmérsékletet és alsó-felső sütést hőlégkeveréssel. Ha pedig minden puha némi grillzéssel (csak felső fűtés illetve grill program ha van) tudsz sült kinézetet csinálni, de soha nem lesz olyan a hús (vagy csak valami hiperextra típusban), mint a gázsütőben. Ráadásul időben is tovább tart az egész.

2021. dec. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Zzzoli ***** válasza:
100%

Ha nem tudta elérni a 180 fokot akkor nem jó, főleg hogy alsó/felső sütést is kapcsoltál.

Ugyanis amikor rendben működnek, csak az alsó vagy felső fűtőbetéttel is fel tudnak fűteni légkeverés nélkül, nem még a kettővel együtt.

Gyakorlatilag amikor minden rendben van vele, annyiban különbözik a gázostól hogy a drágább energiahordozóval, azaz elektromos árammal állítja elő az ugyanakkora hőteljesítményt, ugyanúgy használható légkeverés nélkül is, mindegyik így van méretezve.

Ha nem fűt rendesen, vagy el van égve valamelyik fűtőbetét benne, vagy hibás a kapcsolója, ha 2 fázisú akkor lehet hogy csak az egyik fázis van meg, vagy valamelyik kötése valahol a betápjának nem jó, azaz átmeneti ellenállása van. Ebben az esetben meg kell keresni, mert tűzveszélyes is lehet.

2021. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Nem vagyunk jóban, mert egy pizzát már kinyírt. Kiderült, hogy grill fokozatot jelentenek a háromszögek nem sütést.. A 180 fokot puhításra állítottam be, hogy majd szépen átpárolódik és 240 körül rápirítok. Nem jött be. Ami alul volt azt megmentettem, de a felső réteg kuka.


Bekötést tekintve konnektorba van dugva, egy külön szál jön neki az órától! A teteje gázos, így úgy tudom ez elég neki, mert 2000W talán egy ilyen sütő!

2021. dec. 4. 16:11
 7/18 A kérdező kommentje:
Légkeveréssel megjött a hőfok, pedig nem tekertem azt a gombot, de anélkül mintha be se raktam volna!
2021. dec. 4. 16:13
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha a pontos típusnevét le tudod róla olvasni (ha nincs ráírva, akkor a sütő ajtajában szokott egy ezüst színű táblácskán szerepelni) a neten biztosan találsz hozzá használati utasítást.
2021. dec. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Talán a sütés-főzés kategóriában többet tudnának mondani.
2021. dec. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én az elektromosra esküszöm. Pontosabban lehet szabályozni a hőfokot. Az enyém 275 Celsius fokot tud maximum. Időzítő van benne. Este beállítom, hogy hajnalban kezdje el sütni a kenyeret, és nincs vele gond. Kikapcsol amikor kell. A napelem megtermelni hozzá az energiát.
2021. dec. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!