Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az elektromos sütő mire van...

Az elektromos sütő mire van kitalálva?

Figyelt kérdés

Eddig csak gázossal sütöttem. Beraktam a fehér jénai szerűmben 180 fokon alsó-felső sütéssel a pipit és krumplit kis vízzel, lefóliázva.

1 óra után a csirke hideg volt!!! Bent volt még 1,5 órát letakarva de immár légkeverés is volt rajta.

Most szarrá van száradva a krumpli.

Mi a bánatra való ez a szar? Csak süteményhez jó? Vagy mit kell vele csinálni, hogy süssön??? Alsó-felsőn nem volt benne 180. Jó, ha 50 fok jött ki mikor kinyitottam! És nem rossz, mert tesóm is mondta, hogy csak légkeveréssel lehet sütni.

Na de zárt nejlonszatyorban süssek vagy hogyan, hogy ne fújja szikkadtra??

Teljesen kivagyok, majdnem éhen haltam mire kész lett és kukázhatom a kaját. Mire való az elektromos sütő? Mert sütni nem tud!



2021. dec. 4. 15:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a piktogramon? Mire állítottad?
2021. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Sütit jól süt ez is! Tip-top kifliket is csináltam vele! De ez a hús-krumpli kombó.. alsó-felső vonal volt míg semmit nem csinált vele és ugyanez a ventilátor ikonnal együtt mikor megsült! Van még felül háromszögek fokozat, ugyanez a légkeverő lapátos ikonnal és valami vizeskancsó fokozat is. A háromszög grill azt már tudom, de a kancsót nem tudtam megfejteni.
2021. dec. 4. 21:35
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A kancsó párásítást jelent valószínűleg. De tényleg keresd meg a típusjelzést, és az alapján egy használatit.
2021. dec. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem bekarikázott ventilátorra tetted véletlen?


Kétfajta "légkeverés" van és kevesen tudják a különbséget.

Van a hőlégkeverés, amikor a felső és/vagy alsó fűtőszál melegét keveri a ventilátor.

Van a hőlégbefúvás, amikor hátul, a ventilátor előtt van egy kör alakú fűtőszál.


Hogyan sütötted a sütiket?


Arra akarok kilyukadni, hogy esetleg az alsó vagy a felső fűtőszál nem jó, de a körfűtőszál igen.

2021. dec. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

"de a kancsót nem tudtam megfejteni."

Mi pedig azt nem, hogy egyáltalán milyen sütőről lehet szó.

2021. dec. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Minden sütőt elő kell melegíteni, azaz megvárni, hogy elérje a beállított hőfokot. Ez a minimum. Ha még a hőstabil állapotot is ki akarod várni, akkor pár órára bekapcsolva kell hagyni, mielőtt beteszed sülni az ételt, de szerintem ez nem ipari felhasználáskor felesleges már, mert csak a villanyszámlát pörgeti.
2021. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
66%

#16 Egyrészt, ha jénaiban sütsz, mint a kérdező, akkor nem szabad előmelegíteni, mert mikor berakod a jénait, elrepedhet. És ha előmelegítés nélkül használod, nincs olyan, normálisan működő villanysütő, ami 1 óra alatt nem éri el a 180 fokot.

Kérdező! Én biztos vagyok benne, hogy ez a sütő hibás.

2021. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A jénai akkor reped, ha forró állapotban hideg környezet éri. Például hideg vízet öntenek rá. Fordítva nem érvényes a dolog.
2021. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!