Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A Tudatos Vásárlók tesztjei...

A Tudatos Vásárlók tesztjei mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Vettem náluk egy porszívókra vonatkozó tesztet. Az első helyezettek nem leptek meg (Dyson), viszont a lista többi részén eléggé csodálkoztam. Volt olyan márka, ahol egy régebbi modellt nagyon jónak nyilvánítottak, ugyanannak a modellnek meg újabb verziója hátrébb végzett. Meg "nevesebb" márka sokkal rosszabbul teljesített, mint kevésbé jók.


Ti mernétek őrájuk hivatkozva vásárolni?


2021. dec. 8. 15:32
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Vettél tesztet?

Nehéz eldönteni, mert sok minden szubjektív. Inkább azt szoktam ilyenkor nézni, hogy a vélemények aránya milyen. Személy szerint nem szeretem a teszteket, mert sokszor ami engem érdekel, az nincs benne.

2021. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ha megnézed az oldalukat, náluk egyesével kell fizetni a tesztekért (vagy előfizetés mindenre).

Elég komplex tesztjeik vannak, itt írja többek között a szempontjaikat:

[link]


Az értékeléseknél szöveges értékelések nincsenek, ezért nem tudom, mennyire szubjektív.

Gondoltam, hátha valaki jobban nyomon követi a munkásságukat, hogy mennyire reálisak az általuk osztott pontszámok.

2021. dec. 8. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mindenhol azoknak a kommenteknek, véleményeknek szoktam hinni, amikben van helyesírási hiba 😃

Viccen kívül, azokat biztos valódi, átlag emberek felhasználók írták, ahol csak diagrammok vannak, annak nem hiszek, olyat bármiről szerkesztek en is 5 perc alatt.

2021. dec. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3, Azon már túl vagyok a témában, csak túl sok az ellentétes vélemény. :) A Dysont pl sokan istenítik, de a saját oldaluknál fészen sok olyan kommentet olvastam, meg értékelésekben is előjött, hogy az akksija iszonyat gyenge, hamar tönkremegy, szervizben se jutnak hozzá, sok hetet kell várni rá, stb. Meg bevallom, boltban próbálgattam, nekem nem volt szimpi.


Rowentát néztem ki, mert (bár kevesebb véleményt találtam) azok mind jók, az általam támasztott szempontoknak megfelel, és 10 év garanciát vállalnak a javíthatóságra, hogy gyártanak alkatrészeket, stb.

Bementem műszaki boltba kipróbálni, ott egy eladó közölte, hogy adott árkategóriában csakis Philips. Nyilván ez is szubjektív, de oké, ezt is figyelembe vettem. Náluk is kinéztem egy modellt, nagyrészt jó véleményekkel, többé-kevésbé megfelel az általam támasztott szempontnak.


Néztem teszteket (nem csak ezt), de a fenti teszten is pl. az általam kinézett Rowenta modellt hátrébb sorolja, rosszabb teljesítményt ír hozzá, míg az adott család egy régebbi modellje az istenített Dysonokkal kapott egy pontszámot. Furcsa volt, hogy egy régebbi modell "ennyivel" jobb.

A Philipseknek meg az ő tesztjük alapján a szívóereje SOKKAL gyengébb. Az a baj, hogy ezt pl. nem tudom összehasonlítani laikusként, mert az egyik cég airwattot használ, a másik beszívott litereket, ezeknél nincs összehasonlítható adat gyártói oldalakon, mint a klasszikus porszívók motorerőssége.

Egyedül ezen a tesztes oldalon láttam ilyen összehasonlítást.


Szóval én szívesen hinnék nekik, és vennék másik modellt az általam kinézett helyett, csak bizonytalankodom, hogy mennyire valós az eredmény. :)

2021. dec. 9. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!