Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik a fontosabb egy háztart...

Melyik a fontosabb egy háztartásban: a mosogatógép vagy a (ruha) szárítógép?

Figyelt kérdés
Ha mindenképpen választanod kellene, mivel csak egy nagygépnek van hely a konyhában, és a szárítógép a fürdőszobában nem fér el.

2021. dec. 11. 17:37
A kérdező szavazást indított:
Mosogatógép
Szárítógép
Egyik sem kellene
31 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Szárítós mosógép is létezik, nekünk olyan van, nem foglal két helyet.
2021. dec. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kevcsiii válasza:
55%
Mind a kettő szükséges lehet, ha kellőképpen elfoglat személyiség vagy
2021. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Egymásra is lehet tenni, a szárítógépet és a mosógépet, ha olyan rendszerűt veszel.
2021. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Sok mindentől függ. Mosogatni szeretek, így nem vennék mosogatógépet, de ha nagycsaládom lenne, akkor már lehet, hogy kellene. Szárítógépet csak a mosodában használok a nagy ágytakaróimhoz, de ha mondjuk penészedésre hajlamos lakásban laknék, akkor lehet, hogy minden mosást azzal szárítanék.
2021. dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Szárítani tudsz teregetéssel, de automatikus elmosogatást semmivel nem váltod ki...
2021. dec. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Egyértelmű, hogy a mosogatógép: tisztábban, olcsóbban mosogatsz, mint kézzel és amíg megy a gép lehet egy csomó mást csinálni (vagy csak ledőlsz egy órát a 4-5 fős ebéd után, amit egyébként mosogatással töltenél)

A szárítógép sem rossz, de tavasztól őszig azért maguktól is egész hamar megszáradnak a ruhák.


A szárítógépnek simán tud csinálni egy asztalos tartókeretet és mehet a mosógép fölé /barátnőm is így oldotta meg/

2021. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

A szárítógép nem igazán spórol időt. Legalábbis nekem a kiteregetés csak 2-3 perc, míg a száraz ruha szekrénybe való elrakása az időrablóbb és unalmasabb feladat, ez szárítógép esetén is szükséges.

A mosogatógép sok időt spórol, mert az edényeket bepakolni jóval több idő, mint elmosni őket. A kipakolás és elrakás nagyjából ugyanannyi idő, mint a szárítóról elpakolás.

2021. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
A szárítógép nem ad minőséget, sőt, jobban tönkreteszi és összegyűri a ruhákat a teregetéshez képest. A mosogatógép viszont megfelelően beállítva, feltöltve mindennel, amivel kell, olyan kristálytisztára varázsolja a poharakat, evőeszközöket meg mindent is, hogy kézzel lehetetlen úgy elmosni.
2021. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

Nekem a fűnyíró.

AZt hogy neked mi a fontos, azt neked kellene tudni.

2021. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Kinek mi. Nekem mosogatógépem nincs, pedig hely is lenne neki, de nem érzem a hiányát. Szárítógépet viszont vettem pár éve, mert untam már, hogy ősztől tavaszig kerülgetni kellett a ruhaszárító állványokat, és a párás levegő is zavart. Most 2,5 óra szárítás után mehet minden a szekrénybe. A ruhák nem gyűrődnek, és minden szöszt, kutya- és macskaszőrt, zsebben felejtett papír zsebkendőt kiszed a szárítógép a ruhákból. Szerintem ez is nagy előny a hagyományos szárításhoz képest.

Ha nagy a család, sokat sütsz és főzöl, sokat kell mosogatnod, viszont van helyed állványon szárítani a ruhákat, akkor mosogatógépet vegyél.

De ahogy írták is már, van mosó-szárítógép egybe, így nem kell lemondanod arról se.

2021. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!