Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Sörfőző edénybe szeretnék...

Sörfőző edénybe szeretnék fűtőbetétet építeni. Hogy lenne okos megoldani a szabályzást?

Figyelt kérdés

Az elképzelésem a helyes működéséről az, hogy a fűtőszálon rajta kell legyen egy hőmérő szonda, ami akár egy termosztátot késztet jó 100 fokon kikapcsolásra, ami sorba lehetne kötve egy másik termosztáttal, ami a beállított hőmérsékleten tartaná a sörlevet egy saját szondával, leginkább a keringtető beömlőjénél, a fűtőszáltól távol. Ezt kapná egy teljesítményrelé (vagy nem tudom, van-e okosabb megoldás), ami ténylegesen ki-bekapcsolja a fűtőszálat. Nem lenne marhaság egy teljesítményszabályzás se, amivel minden folyadékmennyiséghez beállítható lenne a kívánt melegedési sebesség (többnyire 1°C/perc). Egyelőre egy 20 literes fazék lesz az áldozat. Talán okosság lenne 50 literre méretezni a későbbi újrahasznosíthatóság miatt, amikor is ez a 20l edény sima vízmelegítőként szabályzatlanul is felhasználható maradhat.


Szóval miket lenne érdemes könnyen megépíthető, vagy jóárasan beszerezhető olcsó egységekből használni ezekre a célokra? Esetleg létezik komplett megoldás?


2021. dec. 20. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Komplett megoldás egy 20-50 literes villanybojler, a barkácsmegoldás meg, hogy veszel háztartásigép boltban termosztátot, hőkioldó relét, fűtőszálat és 1 ezeket beépíted 1 fazékba.
2021. dec. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 puritan ***** válasza:

Ha értesz az elektronikához, meg tudsz egy kicsit programozni C-ben, akkor Arduino. Millió féle érzékelő, és szabályzó létezik hozzá.

:-)

2021. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az anyámot. [link]


Lehet ez lesz az irány, elég izgalmasnak tűnik. Valamikor jártam is be ilyen okj programozás szakra, és a legnagyobb sérelmem az volt, hogy pascalban veretik az idióták, mer' az is ugyanolyan... C szerintem hamar felfrissül így jópár év rá se gondolás után is, arduinos iot marhaságokkal meg egyébként is szerettem volna foglalkozni, talán a sörfőzés okosítása lesz a tettek mezejére lépési küszöböt meghaladó motiváció, miért is ne? A rohadt hosszú hibaüzeneteket hajlamos vagyok végigolvasni, főleg meghiúsult importálásokat keresgélve, szóval talán el tudok szórakozni introvertált módban is vele elég sokáig majd. :)

2021. dec. 21. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!