Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tényleg rossz a folyékony...

Tényleg rossz a folyékony mosószer?

Figyelt kérdés
1 éves a mosógépem, és iszomyú hangok jönnek belőle. Sokszor dohos szagú is, pedig szellőztetem sokáig mosás után. Vadiújan vettem tavaly szeptemberben. A legtöbb programhoz oda volt írva, hogy ne használjak folyékony mosószert. Én azt hittem átverés és használtam, de lehet emiatt a gond? Miért jobb a mosópor?
2010. szept. 7. 16:28
 1/8 anonim válasza:
szerintem ez nem igaz. én évek óta folyékony mosószert használok, és semmi baja se a ruháimnak, se a gépnek.
2010. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én kizárólag folyékony mosószert használok, és teljesen meg vagyok vele elégedve, a mosógépem is. Semmi baja tőle, minden oké.
2010. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A folyékony mosószer nem olyan jól mos, de egyébként a gépnek nem árt.

Ami viszont igen, ha csak alacsonyhöfokon mosol - legalább egyszer havonta célszerü 60 - 90 fokon mosni, mert az fertötleniti a gépet, ugyanis a 30-40 fokos mosásnál a gépben még nyugodtan szaporodnak a különféle baktériumok, ezek csak 60 fok felett pusztulnak el. (Ezek okozzá a rossz szagokat is). Ezen kivül az öblitö használata sem jó, mert az az egyik legjobb táptalaj a baktériumoknak, lerakódik a gépben és egyre rontja a hatást. (Mellékesen az öblitö a ruháknak is árt, mert bevonja a szálakat és igy elvesztik a nedvszivó képességüket, meg rövid idön belül elkezd bomlani az öblitö és büdös lesz töle a ruha.)

Ezért is jobb ecetet használni öblitö helyett, egyrészt szagtalanit, a mosószermaradékokat semlegesiti, fertötleniti a ruhát és a gépet, mésztelenit is.


egy textilmérnök

2010. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jól írták az illatos öblítő miatt szaporodnak el a gombák hisz van amlyik több mint 50 fokot kibír. Forrón trisóval ki kell mosatni
2010. szept. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ecet és trisóval hogyan pontosan? Üresen? Lehet, hogy már késő, elég gáz hangja van, csak vidéken élek, nem könnyű a javíttatás. Általában alacsony hőfokon (30) mosok, az igaz, és használok öblítőt. Egy év után ennyire hat már?
2010. szept. 8. 15:33
 6/8 anonim válasza:
Az ecetet nyugodtan használhatod rendszeresen a ruhák mosásához is, öblítő helyett. A trisót értelemszerűen csak ruhák nélkül.
2010. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól irta, kiegészitésként még annyit, hogy együtt nem szabad a trisót meg az ecetet használni.
2010. szept. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mennyi ecet kell?
2010. szept. 10. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!