Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen porszívót érdemes...

Milyen porszívót érdemes vásárolni? (márka, típusszám)

Figyelt kérdés
A keret kb. 40-50ezer Ft. Csak porzsák nélküli érdekel, nem szeretnék állandóan porzsákot is venni. Szőnyegre is szeretném használni, elég sok van belőle a lakásban és közepesen hosszú szálú, tehát jó lenne, ha a szőnyegen A kategóriás lenne. Ezt viszont a gyártók nem mindig tüntetik fel és amit leírnak az se mindig igaz, szóval saját tapasztalatok érdekelnének elsősorban. Köszönöm mindenkinek.

2021. dec. 30. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Konkrét típust sajnos nem tudok ajánlani, de pár gondolatom lenne a témához, remélem azért hasznos lesz.

Én az utóbbi 2-3 évben 2x vettem porszívót (egyet magamnak, egyet szülőknek), magamnak egy olcsóbbat, de azért ismert márkásat, szülőknek egy drágábbat. Anyám is nagyon ragaszkodott hozzá, hogy ilyen meg olyan kategóriás legyen, meg ekkora meg akkora szívóerő. Én a sajátomnál a HEPA szűrőt néztem kb. és ennyi.

Na és a szülőknek vett hiper-szuper porszívó gondlom a magas kategóriabesorolása miatt olyan erősen szív, hogy kb. lehetetlen szőnyegen használni. A szívóerőt nagyjából a felére kell venni, mert anélkül egyszerűen felszedi a szőnyeget. A fejnek szintén nagy szerepe van a kategóriabesorolásban, tehát az is egy túlbonyolított, nehezen használható valami lett nyilván.

Az enyémet sem lehet mindenhol maxon járatni, mert konkrétan hátráltat, de azért nincs olyan érzésem, hogy a porszívó "tökéletessége" hátráltat a munkában.

A szőnyegeken úgy sorolják kategóriákba a porszívókat, hogy egy bizonyos szabvány szerint porszívózzák fel a szőnyegre kiszórt szennyeződést, majd megnézik, hogy ebből mennyit szívott fel. A szabvány pedig (ha jól emlékszem), az, hogy 2x porszívózol MINDKÉT irányba vele. Tehát kétszer elhúzod a szőnyegen a porszívófejet, majd erre az irányra merőlegesen megint 2x. Nem tudom, hogy te hogy szoktál takarítani, de ha nem így, akkor nagyjából nincs értelme ezzel foglalkozni. Nem hinném, hogy egy A és mondjuk egy C kategóriás között lenne érdemi különbség a való életben.


Konkrét típust csak azért nem írok, mert mindkettő porzsákos (ezek elvileg kevesebb port eresztenek vissza a levegőbe).

2021. dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld. Az, hogy erős nem zavar, sőt az lenne a legjobb. Elég nagy szőnyegekről van szó, rá is szoktam állni porszívózás közben (mivel máshogy nem is tudnám elérni rendesen) tehát felszedni tuti nem fogja. A most tönkrementet is nagyon szerettem, az is szívott viszonylag erősen, de sajnos még így is, 4.-5. végigtologatás után is ott volt a haj meg a szösz egy része a szőnyegen. (a szőnyeg viszonylag világos, kb. minden meglátszik rajta) Nem tudom mennyi a valós különbség, de biztosan van. Az árukeresőn olvastam a véleményeket, a szőnyegen A kategóriásokat mindenki dicsérte ilyen szempontból, míg a C D kategóriásoknál sokan leírták, hogy gyengék, csak tologatják a koszt. Elég nagy kiadás ez most, főleg karácsony után, nem szeretnék melléfogni, szóval köszi minden segítséget.
2021. dec. 30. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:
2021. dec. 31. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Mi ilyet vettünk de piszok erős és nagyon jó.

2021. dec. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én személy szerint a Miele porszívókat ajánlom, nagyon megvagyok velük elégedve.
2022. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a Miele egy jó márka, csak a választott árkategóriába nem fog beférni egy porszívójuk sem.


"A most tönkrementet is nagyon szerettem, az is szívott viszonylag erősen, de sajnos még így is, 4.-5. végigtologatás után is ott volt a haj meg a szösz egy része a szőnyegen. "


Ez nem a kevés szívóerő miatt marad ott, hanem mert gondolom nincs turbófej a porszívódhoz.

Van egy kínai, aksis kéziporszívóm a normális mellé (elektromos partfis néven is szoktak rá hivatkozni), nyilván sokkalta kisebb a szívóereje mint a hagyományos porszívómnak, viszont ehhez van turbófej és jobban felszedi a szöszöket.

2022. jan. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!