Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdú bojlerembe melegvíz...

Hajdú bojlerembe melegvíz bekötőcsövet (belső cső) kell cserélni. Tudom először Ki kell engedni a vizet. Közületek cserélt már valaki ilyet. Mennyire bonyolult feladat?

Figyelt kérdés

#Nincs melegvíz nyomás
2022. jan. 23. 09:07
 1/4 Zzzoli ***** válasza:
100%

Nem bonyolult, vizet leengeded, lecsavarozod az alsó műanyag burkolatot, sarukat lehúzod a fűtőbetétről, hőfok érzékelőket kihúzod a merülő hüvelyből, fellazítod a fűtőszálat és anódot tartó fedél csavarjait, majd kicsavarod. Vigyázz még meleg víz fog kijönni. Kiveszed a fűtőszálat és az anódot, vízkövet kézzel kikotrod és ki is moshatod.

Előtte vizes boltban vegyél új gumi tömítést és anódot, nehogy meglepetés érjen összerakás után. A merülőcső meg ott van benne, belenyúlsz ki tudod húzni, újat bele.

Miből feltételezed hogy valami baja lett?

2022. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 puritan ***** válasza:
0%

Pontosan mit kell cserélni????

Mi az hogy "belső cső"??

2022. jan. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"#Nincs melegvíz nyomás"

Ezért még nem lenne muszáj szétszedni.

[link]

A kérdésedben eléggé kevered a fogalmazkat, így rákérdezek, hogy ki javasolta neked hogy nyúlj bele és miért?

Van egy fotód a bojlert bekötéséről?

2022. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 magnum válasza:
kiszedtem a merulocsovet: a melegvizcsonk felol bentrol kell kifele kieroszakolni. belul levagtam a merulocso maradvanybol annyit hogy 10 cm legyen csak az eredeti csonkbol lathato. kivul a melegvizcsonkba belefurtam 1 cm melyen 13-as furoval amivel elvekonyitottam az oda beszoritott merulocso veget. utana bentrol utogetve egy fel kg-os vasteglaval kiutohettem
2022. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!