Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen és mekkora kismegszakít...

Corely kérdése:

Milyen és mekkora kismegszakítóval kellene biztosítani egy 2000W os Bojlert ?

Figyelt kérdés
2.5mm2 MCU fog menni majd hozzá, illetve kérdéses számomra Kombi fi-relé vagy a sima Fi-relé + kismegszakító jobb kombó .

2022. márc. 3. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

En 10A B karakterisztikasat tennek oda.

Szerintem jobb tobb fele osztani azaz fi rele kulon es kulon kismegszakito.

2022. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

2000:230>10

Tehát 10 Ampernél kevesebbet vesz fel a bojlered, azaz a 10 Amperes bőven elég.

A Fi-relé pedig hasznos.

2022. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha már behúzod a 2,5-es MCU-t akkor simán tegyél fel egy 16A-est. Külön firelére akarod tenni?
2022. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

Tudtommal a fogyasztóhoz méretezzük a kismegszakítót és nem a vezetékhez. A világításra se teszek rá 16A-t. Ha az 16A-t felvesz, akkor az már régen rossz.

Ha később cseréli a fogyasztót nagyobbra, akkor ráér kismegszakítót cserélni.

2022. márc. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

4: Fogyasztóhoz választunk vezetéket és védelmet. Ez az egyik megközelítés. A másik, hogy a fogyasztó meg védje meg saját magát, ha csak nincs előírva más. És kinek fáj, ha nagyobb a védelem? Nem kell a bojlert védenie a kismegszakítónak. Legyen egy feszültség ingadozás és már veri a 10A-es védelmet. 2000W=>230V-on 8,7A ha meg emeledik a feszültség (+7,5%-ot emelkedhet az ELMŰ és EON üzletszabályzat, illetve +10%-ot az MSZ EN 50160 szerint, és a bojler ohmos fogyasztó, alig változik az ellenállása a feszültséggel, azaz R=U/I=230V/8,7A=26,4 Ohm, ez 230V+7,5%=247V-on I=U/R=247/26.4=9,35A itt már nagyon a végén vagyunk a 10A-es kismegszakítónak, ha meg +10%-ot eléri /rövid ideig megengedi az üzletszabályzat/ már verte is a kismegszakítót, miközben még benne vagyunk a tűrésmezőben és a bojlernek el kell viselnie) üzemszerűen nem célszerű egy kismegszakítót 80%-nál jobban terhelni (mert pl. ha melegszik a környezete hamarabb oldhat).


Aki lepontoz kérek részletes!!! indoklást.

2022. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2.5mm2 azért akarok mivel lehet cserés lesz maga a bojler is és nem szeretném újra húzni értelem szerűen amíg bírja addig megy. Eleve én Kombi Fi-relén gondolkodtam, csak kolégám hívta fel a figyelmet pénztárca kímélőbb tud lenni külön-külön. Akkor ezek szerint ha B13 kismegszakító + ÁVK az aranyközépút lenne ? Köszönöm az eddigi válaszokat.
2022. márc. 3. 22:12
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem az a fontos hogy szabályos legyen és tartós, biztonságos. Mivel tervben van a teljesítménybővítés és előtte rendbe akarom rakni az elosztót. Ezért vagyok azon az állásponton hogy ajánlatos a +Fi-relét a Bojlernek.
2022. márc. 3. 22:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem árt a bojlernek a külön fi relé, lehet egy darab az egész háznak. Nyilván jobb ha külön van (semmi sem tiltja meg, és semmilyen szabály nem írja elő, hogy külön legyen), de azért egy jó minőságű fi relé nem olcsó játék (+ a helyigénye). A B13-as kismegszakítóvel megint az a baj, hogy drágább mint a 16A-es, én simán betenném a 16A-est, a kábel elbírja, a bojelrt nem bántja, ha cseréled esetleg nagyobbra nem kell szerelni.

Egyébként úgyanez az egybe fi relé + kismegszakító meg a külön tesszük eset. Mindkettő jó, az egybe megoldás helyigénye kisebb de drágább mint ha külön vennéd meg.

2022. márc. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy szokásos 16 amperest tennék neki, sima FI-relé plus kismegszakító kombóval.
2022. márc. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!