Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A 7 kilós mosógép néhány...

A 7 kilós mosógép néhány programjánál az ajánlott ruhamennyiség 3,5 kiló. Mi történhet, ha kb háromnegyedig telerakom, azon kívül, hogy nem mossa rendesen ki? Károsodhat a gép?

Figyelt kérdés

2022. márc. 16. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem károsodik. De feleslegese pazarolod az áramoz, vizet, mosószert, öblítőt, mert - ahogy írod is - nem fogja rendesen kimosni. Nem véletlenül kevesebb mennyiséget ajánl egy ilyen programra a leírás. Jóval kevesebb vizet használ és kevesebbet is mozgatja a ruhát.

Sokkal tisztább lesz a cucc ha kértszerre mosod ki mintha egyben betaposol mindent a gépbe. Tapasztalatból mondom!

2022. márc. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nem igazán piszkosak a ruhák, egyszer használtak, max izzadtak csak. Ezért is gondtam, hogy többet rakok bele. A 7 kilós programok 2 óráig mosnak.
2022. márc. 16. 10:12
 3/15 anonim ***** válasza:
2: a kevés víz miatt esetleg száraz maradhat a ruhák egy része - én nagyon nem ajánlom... Nem véletlenül adják meg a feles mennyiséget az ilyen programokhoz.
2022. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1-es írja. Nem érdemes telepakolni, mert nem fogja kimosni rendesen!

Nem értem én ezt dolgot... nem mindegy ányszor mosol? Bepakolod a göncöt, megnyomod a gombot és a gép mos. Te meg mehetsz mást csinálni. Amikor végez akkor meg kiteregetsz. Amikor leszáradtak a cuccok (másnap) akkor beteszel mégegy kört. Az hogy be kell rakni pár ruhát a gépe az akkora nagy erőfeszítés?

2022. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Milyen szakértő vagy, hogy mi és mi nem erőfeszítés nekem.

Talán, mert spórolni szeretnék, azért mosnék egy géppel és nem kéf féllel. Vagy ez nem is volt opció, amikor ismeretlenül elemezgettél? Nálatok sem áramot, sem vizet nem fogyaszt a gép?

Köszönöm a válaszokat.

2022. márc. 16. 13:52
 6/15 anonim ***** válasza:

5: [link]


1,8 kg műszálas mosás 50 fokon = kevesebb, mint 1 kWh


4 kg pamutmosás előmosással 90 fokon = 2 és fél kWh


35 ft egy 40 fokos mosás, egy 60 fokos legyen mondjuk 60 ft. ...


Kb. észre sem veszed a különbséget.

2022. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. márc. 16. 14:11
 8/15 anonim ***** válasza:

"mert spórolni szeretnék, azért mosnék egy géppel és nem kéf féllel"

0,5+0,5 kevesebb mint 1? Tégen ércscségiztem, lehet azóta az alaptörvényben megváltoztatták a matematika alapjait is. :D


Azzal, hogy egyzser mosol nem spórolsz.

A gép több vizet fog beengedni - nem spórolsz

A több vizet több energia felmelegíteni - nem spórolsz

De a víz nem lesz elég ahhoz, hogy normálisan átnedvesítse, kimossa a ruhákat, ráadásul a mosószer sem fog tudni rendesen feloldódni, tehát azt is pazarlod. Tehát több vízzel, több energiával koszos marad. Tényleg, tökre spóroltál.


De tapasztald ki inkább és meglátod az eredményt.

Tedd be a kádba a mosógép csövét és nézd meg mennyi vizet használ el. Aztán nézd meg másik programmal is. Meg dugd fogyasztásmérőbe a gépet. Ha spórolni szeretnél, akkor ki kell kisérletezni melyik a legjobb módszer.

Én például úgy csinálom, hogy elindítok egy 30 perces 40 fokos mosást, aztán az első öblítés után (öblítőt ekkor nem használok) kikapcsolom, majd újraindítom és másodjára végig engedem menni a programot. Sokkal kevesebb vizet használ el a gép mint ha egy teljes 2-2,5 órás mosás esetén, mégis teljesen tiszta öblítővíz jön le róla - tehát tiszták a ruhák.


Nem elemezgettelek ismeretlenül... ismerem a fajtátad. :D

2022. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8: nekem sajnos nem volt időm a részletes magyarázatra (6-os voltam), de köszi, hogy így leírtad. :)
2022. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Milyen az én fajtám?
2022. márc. 16. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!