Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet összefüggés a kettő között?

Lehet összefüggés a kettő között?

Figyelt kérdés
A mosógépem folyamatosan lecsapta a kismegszakítót először csak néha, néhány mosásonként de a legutóbbi alkalommal kb. 30 másodpercenként. Aztán lekapcsoltam minden más fogyasztót még a lámpát is és úgy is. Ekkor eszembe jutott valami. Hogy már egy jó ideje ne takarítottam ki a szűrőt. Rengeteg víz jött ki belőle jóval több mint szokott, ez lehet azért mert volt némi víz a dobban is? Illetve a leengedés után végig ment a program gond nélkül, lehetséges hogy ez volt a gond? Köszönöm a válaszokat.

2022. ápr. 17. 01:45
1 2
 1/18 Vortrex ***** válasza:
89%
Biztos hogy semmi köze hozzá, egy elektromos hibát egy szűrő tisztítás nem javít meg. Szerintem szakadt a fűtőszál és néha leveri tőle az áramot. Biztos, hogy a kismegszakítót veri le, nem a fi relét?
2022. ápr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Fotózd le mi az ami lekapcsolódik.
2022. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Szirty ***** válasza:
78%
Biztos hogy kismegszakító kapcsol le és nem ÁVK?
2022. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lehet. Rövidzár van a rendszerben, ha tényleg a kismegszakító kapcsol le.
2022. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De az lesz az, az ÁVK/FI relé. Így néz ki pontosan:


[link]

2022. ápr. 17. 23:23
 6/18 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat. :)
2022. ápr. 17. 23:26
 7/18 Szirty ***** válasza:
30%

Akkor visszatérve a kérdésre: Lehet összefüggés.


Ha a készülékbe víz került az elektromos részekhez akkor az AVK vidáman leoldhat.

Ez a víz meg kerülhetett oda akár úgy is hogy a mosógép a szűrő miatt túltöltődött.

2022. ápr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 PéterPálka ***** válasza:
0%
#7-nek: szűrő eltömődés miatt nem töltődhet túl a mosógép. Az csak akkor lehet, ha a vízszint érzékelő a hibás. Tehát nem lehet összefüggés. Az már régen rossz, ha szűrő eltömődés miatt víz kerül az elektromos részekhez. Akkor ott már más is rossz, mert ereszt valahol a rendszer.
2022. ápr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Szirty ***** válasza:

"Akkor ott már más is rossz, mert ereszt valahol a rendszer."


Nem tudjuk mi a rossz, a lehetőségeket latolgatjuk...

2022. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én nem gondoltam volna, hogy összefüggés lehet a kettő közt. De ugye minden mindennel összefügg. :) Egy plusz infó, hogy víz töltése közben történt ez a sok hirtelen leállás ami igazolja a túltöltődéses állítást. Azóta lement több mosás is gond nélkül. Persze ez lehet azért is mert megbolygattam a gépet. Kihúztam és megnéztem a tápkábelét nincs-e rajta bármilyen látható elváltozás, egérfog nyom például. :D De inkább a túltöltődéses verziót látom valósabbnak.
2022. ápr. 23. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!