Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Rcool vagy Polar klíma?

Rcool vagy Polar klíma?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Polar az olcsóbb. 3,5 kW-os gépet vennék, hűtésre és kiegészítő fűtésre. Rcool-al, (ami amúgy AUX gyártmány) van annyi tapasztalatom, hogy jól hűt/fűt, de kicsit zajos és pattog néha a műanyag.

Polar klímával mik a tapasztalatok, illetve melyik gyártó gyártja?



2022. ápr. 28. 23:58
1 2
 1/12 gabesz147 ***** válasza:
84%
Egyik sem. Gree, Fischer, stb. nagyobb márkák. Ezen ne spórolj, nem egy hétre kell.
2022. ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek #1-el. Klímából csak normális márkát érdemes venni. Midea, Gree, Mitsubishi, LG, Daikin, stb
2022. ápr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

A Polar az a Gree almárkája. Nekünk van egy azonos árkategóriájú Gree és egy Polar. Van egy funkció, amit a Gree tud és a Polar nem, illetve egy dolog, ami fordítva van, ezt leszámítva tökéletesen ugyanolyanok.

Szóval a Polart tudom javasolni, lényegében Gree.

2022. ápr. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3:

Köszönöm, erre voltam kíváncsi. Teljesen jók a Gree almárkái, ennek tudatában nyugodtan megveszem.

Az, hogy kevesebb funkciót tettek bele, nem probléma, engem elsősorban az ár/érték arány érdekel.

2022. ápr. 29. 22:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

Tökéletes. Nálunk a Gree van az alsó szinten, ott nagyjából 20 négyzetmétert fűt teljesen egyedül, illetve még kb. 10 négyzetmétert egy elektromos radiátor, illetve 5 négyzetmétert (fürdőszoba) egy törölköző szárító segítségével.

Fent, az én szobámban egy Polar van. Na most ez egy tetőtéri helyiség, szigeteletlenül (fűtés-hűtés nélkül nagyjából kinti hőmérséklet +/- 5 fok már 1-2 nap után is). Télen a semmiből is néhány perc alatt döglesztő meleget tud csinálni, míg nyáron pillanatok alatt egy hűtőszekrény hangulatát hozza el. Októbertől márciusig/áprilisig 0-24-ben megy a fűtés, egyéb időszakokban legfeljebb a hűtés megy napi néhány órán keresztül, eddig nem volt semmi probléma.

A lenti Gree 2019 októberében, míg a fenti Polar 2020 júliusában lett felszerelve, mindkettő 280 ezer forint volt beszereléssel együtt (mindkét alkalommal a szerelők javasolták, illetve ők is szerezték be).

Egyébként az a két különbség: a Gree javára az ,,I feel” funkció, aminek a lényege elvileg az, hogy azon a helyen próbálja meg tartani a beállított hőmérsékletet, ahol van a távirányító. Ilyen a Polar távirányítóján nincs.

A Polar javára pedig az szól, hogy a hőfok mellett egy kis piktogram jelzi, hogy éppen fűt, hűt…vagy valami. :D a Gree csak a számot jelzi. Más különbséget nem vettem észre (sőt, sokszor hasonló kérdések alatt a fentire is Gree-ként hivatkoztam, mert annyira nem éreztem különbséget, hogy eszembe sem jutott, hogy van), sőt, mindkettő ugyanúgy használható a Gree+ alkalmazás segítségével.

2022. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
23%
egyik sem, a Fischer klíma idén is elhozza a jóidőt
2022. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
ui.: az AUX szerintem egy csatlakozó, nem egy klímagyáros(László)
2022. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gabesz147 ***** válasza:

Szerintem klíma, de a lényeg, hogy jól működjön, mert jön a szezonja:-).


[link]

2022. máj. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A Polar mellett döntöttem. Nekem bőven megfelel az árához képest jó SEER és SCOP érték. Ha egy picit zajosabb, az nem probléma.
2022. máj. 6. 21:06
 10/12 anonim ***** válasza:
#7 igen az is, de egy gyártó is. Az aux hibatalosan jack csatlakozó amúgy.
2022. máj. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!