Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Rcool klímákról vélemények?...

Rcool klímákról vélemények? Fűtésre is jók?

Figyelt kérdés
Egy 30nm-es nappalit szeretnék vele fűteni. 160-180ezret szánnék a klímára. Az rcool-nak van már ennyiért, ami téliesítve van -22 fokig műxik. Érdemes belevágni, vagy ebben az árkategóriában felejtős?

2018. aug. 14. 12:32
 1/4 gabesz147 ***** válasza:

-22°°C nem rossz érték, de itt egy link a fűtésre optimalizált kílmákról, és a másik az értékek értelemezéséről.



[link]


[link]

2018. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gabesz147 ***** válasza:
Amit az előbb küldtem, abba a fűtésre optimalizált klímáknál van 180 körül, de nem tudom, összesen ennyit tudsz rá áldozni, azt hiszem, itt még jön szerelés is, de egy telefont megér. Szerintem jobbak az Rcoolnál.
2018. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fűtésre a legjobbak! Van egy pár márkás klímám a falon, de egyikkel sem vagyok úgy mint az rcool-al, már évek óta üzemel nálam a fűtésre optimalizált klímájuk és most lett egy újabb is szintén fűtésre, persze ez is rcool. Én is vettem comfort plust de csak -20 fokig jó, a régi rcool meg -22 fokig és szerintem halkabb is, a mostani meg -25 fokig és még halkabb mint az elődeje van benne wifi is. Könnyű a kezelése és nagyon szép dizájna van. (Szebb mint a fél milliós klímám ami japán de márkát direkt nem írok.)


Én az rcool-tól vettem akcióban, azaz akik forgalmazzák és szerelik ár/érték arányban szerintem a legjobb és ezt tapasztalatból mondom, most már több típus is üzemel nálam. Ha gondolod megadom a klímás kontaktot, ha jól emlékszem 5 év gari van a klímára. Szerintem jobb is ha attól veszed aki forgalmazza és szereli is, nálunk az összes klímát ez a team szerelte, ha nem akarsz keresgélni profi megbízható csapat után és fontos a szakértelem akkor ajánlom őket, még kedvezményt is adtak a szerelésből méghozzá igen jelentőset, 165 ezerből klíma+szerelés pipa :)

2018. szept. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az utolsó hozzászólóval(forgalmazóval?)ellentétben nekem nagyon rossz tapasztalatom van az rcool ról. Több is van, bár ne lenne.

Akkor írom: A silence mód csak hűtés esetén üzemel, fűtéskor nagyon zajos. A fűtés indításnál amikor bekapcsol még zajosabb , mert maxon indul a ventilátor, éjjel majd kiugrasz az ágyból amikor beindul. Utána visszaáll de nem silence módra. A belső keringtető ventilátor egyébként sem központos, üt, ezért szintén van egy kattogó alaphangja. A terelő lamellákat mozgató valami, vagy maguk a lamellák ha bekapcsolom a swing funkciót akkor nyikorognak, ha nem kapcsolom be akkor természetesen nem, de akkor minek van benne. Fűtésnél, a még nem meleg levegőt kezdi el befújni, ami 20-22 fok esetén elég hidegnek hat. A beállított hőfokot 3-4 fok eltéréssel tartja, ill. nem tartja. Nyáron beállítom 22 fokra, erre csinál 18, 19 et, és akkor kapcsol ki. Ez akkor is így van ha a készülék érzékeli a hőmérsékletet, ha a távirányító. Bár, kb.10 esetből 1x nem. Így hiába állítom feljebb mondjuk 26 fokra a hőmérsékletet (mondván, ugyis 22 nél kapcsol majd ki), néha leáll 26 nál. Na az meg rettentően meleg nyáron. Szóval teljességgel kiszámíthatatlan. Télen ugyan ez. Beállítom 21 fokra, erre 24 re felfűt és akkor kapcsol ki. Garanciát hiába adnak rá bármennyit, senki nem reagál a javításra. Hiába olcsó de kb annyit is ér. Vegyél valami Japán klímát Daikin, Fujitsu...stb.Hiába drágább, de nem fogsz bosszankodni. Állítólag ezt meg a többi nonamet a Gree gyártja azokból az alkatrészekből amik nem felelnek meg a Gree minőségnek, hogy ne kelljen kidobni nekik. Hát olyan is lett.

2020. jan. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!