Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtőgép - egy hűtőgép kb hány...

Hűtőgép - egy hűtőgép kb hány évig tekinthető jónak olyan szempontból, hogy nem engedi a gázt, jók a tömítések és ajtógumik?

Figyelt kérdés

vagy mi egyéb szempont alapján tudom műszerek nélkül eldönteni h pl egy 4 éves de jó állapotúnak tűnő hűtő mennyire jó állapotú?

köszönöm



2022. máj. 3. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az ajtógumit megnézed, hogy jól zár-e, nincs-e sérülés.


Ha hűt, és egy idő után leáll, majd kb. az idő 50%-ában megy a kompresszor, akkor jó.


De leginkább vagy benne van, vagy nincs.


Nálam a nyaraló 40+ éves orosz hűtője is teljesen jó. Persze évente csak 1-2 hétvégét megy, hamar behűti a sört.

2022. máj. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
oké csak hát a mostani is kb 15 éves, külsőre szép, jónak tűnik, aztán megbolondult, kb állandóan megy és nem tudom, mi a baja ... ezért kérdezem h mégis mit nézzek egy másikon.
2022. máj. 3. 16:29
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha nő vagy, akkor semmi mást, csak a színét nézd!


Ha férfi akkor az árcédulát és azt, hogy befér-e a kocsiba, be tudod-e vinni egyedül a helyére, hogy ne kelljen senkinek fizetni egy fillért sem és meg tudd mutatni, hogy mekkora alfahím vagy. Azt, hogy befére a helyére csak akkor nézd meg amikor már ki van csomagolva és néhány centi választja el a konyhától. Ha nem fér be, akkor menj vissza a boltba vidia fúróért és költöztesd át az összes konyhaszekrény és vésd át a konnektorokat is! Vegyél szifont is, lehet hogy a mosogatót is arrébb kell vinni. Nem árt ha van 1 tálca sör leöblíteni a port. Meg ha már ott vagy a boltba kell egy xbox is! Ahhoz meg egy új tv! Ahhoz meg új szekrény...

2022. máj. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 puritan ***** válasza:
Ha állandóan megy, feltehetően elromlott a termosztátja. Ha nem valami okos hűtőről van szó, nem egy nagy dolog kicserélni.
2022. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha állandóan megy, érdemes lenne megnézni, hogy hűt-e egyáltalán. Ha igen, akkor azt, hogy a fagyasztóban egyenletesen hideg-e az elpárologtató (a lemez amiben kotyog a "freon"). Ha egy része nagyon jeges, a többi meg alig hűt, akkor gázhiányos. Nem érdemes vele foglalkozni, mert macera megtalálni a szivárgás okát, a ráfordított munkaidőt és a hűtőközeget ki kell fizetni, ami majdnem egy olcsóbb új hűtő ára. Aztán ha R600a-s a gép akkor szépen bement a levegő, azaz kb. menthetetlen.


Ha hűt rendesen, akkor viszont ahogy 4-es is mondta, termosztát hiba. Ilyenkor érdemes kicserélni akár szerelővel is, mert nem fog érte irreálisan sokat kérni.

2022. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"egy hűtőgép kb hány évig tekinthető jónak "

Amíg garis.

2022. máj. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a termosztát romlott el.


a szerelő kb. 15.000.- cserélte,

az alkatrész kb. 2-3000.- ft.

most már én cserélem.

a 25 év alatt 2x cseréltem.


így még mindig jónak mondható.

2022. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az enyém több mint 40 évig ment, Lehel 120-as.

És nem engedte el a gázt, mert az még olyan volt.

Persze nem A+++ volt mai értelemben, kb. 120W volt a fogyasztása amikor ment, az új 85W-os.

Meddig megy? Ki tudja.. A maiak úgy 5 évig biztos, 8 évig kérdőjellel jók.

Főleg hanem NoFrostos..

A telken egy orosz hűtő van, csak hétvégén megy, több mint 40 éves, hibátlan, úgyhogy marad még.

2022. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az a baj az ilyen régi hűtőkkel, hogy pár év alatt megeszi egy (olcsóbb) új hűtő árát. Persze nekem is van orosz hűtőm, de csak nyáron megy időnként.
2022. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Az enyém több mint 40 évig ment.."

Hogy a túróba csinálták régen?

Egyszerűen nem volna elfogadható, hogy elmegy a gáz.

Azon kívül persze jobb szigeteléssel, jobb hatásfokú motorral lehetne az A+++ (ma már A...F) írányába menni, de nem.

Nem kérdeztem semmit, ennyit a technológia fejlődéséről...

2022. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!