Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van olyan mobil klíma, melynek...

Van olyan mobil klíma, melynek nincs szüksége kivezető csőre?

Figyelt kérdés
2022. jún. 4. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Nincs. A hőt ki kell vinni valahogy a helyiségből... Vagy hogyan gondolod hogy hűtsön? :D

Van olyan ami két részből áll és a kültési egységet nem egy vastag légtechnikai cső köti össze, hanem vékonyabb csövek.

2022. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
63%

Van. Pl. jeget kell bele tenni. Nem ér semmit. :D

Legfeljebb egy nagyon kicsi szobában...

2022. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. jún. 4. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Van, az úgynevezett passzív klímák. Azokat jéggel kell "tömni", hogy hűteni tudjanak. Igazából a jég, meg a szoba hője fog kiegyenlítődni, amiből kis fizikázással ki lehet számolni, hogy több kilónyi jeget kell naponta belepakolni, hogy hatékony legyen.

Nem mondanám, hogy semmit nem ér, éveken át ilyet használtam, de azért egy katív klímával nem tudja felvenni a versenyt.

A hő meg egy olyan dolog, hogy előállítani a "semmiből" könnyű (persze, dehogy a semmiből... hanem pl. energiahordozók elégetéséből), de "eltüntetni" nem lehet. Csak úgy, ha valami másnak átadjuk. Jellemzően ez úgy valósul meg, hogy a hőz kivezetjük a helyiségből. Ezért kell a cső. Árammal fűteni lehet, hűteni viszont nem. Csak a hőt elszállítani.

2022. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2. AZ nem mobil klima amibe jeget kell tenni, bár annak hivja aki nem ért hozzá és az embereket félre vezetik ezzel.

Régen vettem én is olyat de semmire nem való.

2022. jún. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!