Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mobil klímával _hőkivezetés...

Mobil klímával _hőkivezetés nélkül_ a szobának csak egy bizonyos részét hűvösen tudom tartani?

Figyelt kérdés

Azt jól tudom, mert sok helyen olvastam, hogy kell a forró levegőnek kivezetőcső, ami viszont nálam NEM MEGOLDHATÓ. :-(


A szoba ahol lakom, DK-re néz, hatalmas ablaktáblákkal és odakint semmi árnyékkal. A százéves házbeli lakásban csak bérlő vagyok, ezért fúrni nem lehet, sehol, semmit. A két darab hatalmas, egyenként kétszárnyú ablak pedig ósdi és katasztrófális állapotban vannak. (három méter húsz centi a szoba belmagassága, és két óriási ablak van rajta)


Tehát:

NEM LEHETSÉGES KIVEZETNI a szobából semmiféle csövet értelmesen... ha beledöglök akkor se.

(Ha kinyitom az ablakot akkor dől be a forróság.)


Viszont:

Gyakran éjszaka dolgozom, ami után REGGEL 6 -tól DU 2 -ig kellene ALUDNOM,

vagyis éppen akkor amikor a a nyári nap fogja ontani a meleget a szobára,

ahol olyankor 33-35 fok szokott lenni, még leeresztett redőnyök mögött is.


A KÉRDÉS:

Ezen forró időszak alatt - mindenféle hőelvezetés nélkül - csak az ágyam környékét le tudom hűteni?

(Az nem érdekel hogy a 24 m2-es szoba ettől nem lesz hűvösebb. Csak az kéne hogy az ágyamban tudjak 8 órát aludni.)



2022. máj. 2. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Ez így sajnos nem fog menni, ha a meleg levegő ugyan oda megy vissza, akkor semmit sem érsz, csak az áramot pazarlod. Ha a csövet egy másik szobába vezeted ki, akkor egy fokkal jobb, csak akkor azt a szobát fogod baromira felfűteni, miközben a hálót hűtöd.
2022. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2022. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem veszteségmentes a hőszivattyú, hiszen befektetett energiát igényel.

Szépen lassan FŰTENI fogja a szobát kb 1-1.3KW teljesítménnyel, ha nem vezeted ki a hulladékhőt.


Tegyél fel egy ilyet legalább:

[link]

Ha nem földszinti akkor maradjon fent egész nyáron, mert a leszedegetés és újra felrakás gyengíti meg. De készíteni is lehet, ha ügyes kezű vagy.

Nem lesz valami hatékony, de a 30 fokos szobánál minden jobb, én tudom. :D

2022. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4:

Megnéztem de sajnos még ilyen mobilklíma ablaktömítést sem tudok feltenni. Középen nyíló kétszárnyú, ócska ablakokról van szó. Ha fotót küldenék, látszana hogy erre nem tudok ilyesmit sem felragasztani. :(


Azt megértem hogy növelni fogja a szoba hőmérsékletét.

(Valaki nekem azt mondta, mielőtt ide írtam, hogy "hátrafelé" fog fűteni, "elöl" azért lesz egy hűvösebb terület, így az ágyon aludni tudnék.

Persze, összességében melegebb lesz.)

2022. máj. 2. 18:32
 6/13 anonim ***** válasza:

"Megnéztem de sajnos még ilyen mobilklíma ablaktömítést sem tudok feltenni. Középen nyíló kétszárnyú, ócska ablakokról van szó. Ha fotót küldenék, látszana hogy erre nem tudok ilyesmit sem felragasztani. :("


Ez csak kifogás.



"(Valaki nekem azt mondta, mielőtt ide írtam, hogy "hátrafelé" fog fűteni, "elöl" azért lesz egy hűvösebb terület, így az ágyon aludni tudnék."


Ez meg ökörség.

2022. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem is beszélve arról, hogy éjszakai funkció ide vagy oda, működő mobil klíma mellett garantálom, hogy nem fogsz aludni...
2022. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6

Azt írod, kifogás.

Nem értek hozzá, emiatt kérdezem, hogy az alábbi fotókon látható ablakra fel tudom tenni a belinkelt hőszigetelő akármit? ("mobilklíma ablaktömítés")


[link]


Kétcsöves mobilklímát tervezek venni, egyébként, de még nem választottam.

2022. máj. 7. 11:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen. A külső ablakszárnyra megoldható a rögzítése.
2022. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Inkább csináld a következőt: amikor hazaérsz, az a nap leghűvösebb időszaka. Tárd ki az összes ablakot, csinálj kereszthuzatot, majd csukj be mindent, és húzd le teljesen a redőnyöket. Ha nem zárnak fénymentesen, akkor vegyél egy fényzáró sötétítőfüggönyt is. A napsütötte részen semmiképp ne legyen nyitva ablak, esetleg a lakás másik oldalán, ahova nem süt a nap, résnyire kinyithatsz egy ablakot.

Az ágyad mellé egy paravánra vagy ruhaszárítóra teríts egy vizes lepedőt, az ahogy szárad, hőt von el a környezetéből.

Egyébként, ezek a régi házak belül elég hűvösek szoktak lenni, még nyáron is. Már tavaly is ott laktál?

2022. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!