Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen kondenzátor kell? 1...

Milyen kondenzátor kell? 1 LE villanymotor,,380/220 ez van rá írva. 220 volton szeretném,,ha bekötöm kézzel megtekerem forog, de gondolom kondi elindítaná,,milyen kellene?

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 05:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"Addig volt, amíg nyomtad"

Addig igen.


"Bizonyos írások szerint ezután már a statornak csak lüktető mezeje van."

Szerintem azt írják, hogy a mozgó motornál már nem így van.


"Egy magyar oldalon meg azt az érdekes megközelítést láttam"

Ez nem hungarikum, ezt az amerikai mérnök is így magyarázza, ha ezt az elméletet említi. De ez a felbontás általánosan alkalmazott a fizikában, mint például a Budó: Kísérleti fizika III. rész. REZGÉSEK ÉS HULLÁMOK; HANGTAN fejezetben.

2022. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem hungarikum, de villanymotor kapcsán még nem olvastam. Amerikaiul sajnos nem tudok olyan jól, inkább csak épphogy.
2022. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Én ennek

[link]

a puhafedeles változatából tanultam így 69-ben vagy 70-ben a középiskolában.

2022. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

11#

„Megfelelő kondenzátorral a motor tekercseire 3 fázisú szimmetrikus rendszer kerül. Bát ez a legjobb esetben is csak egyetlen egy üzemállapotra érvényes, de több kondival lehet teljes terhelés környékén is, meg más munkapontban is”

Küldj már ide egy olyan kapcsolást, amellyel ez megvalósítható.

2022. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
#24 a szimmetrikus összetevők módszerében járatos?
2022. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Hogyan állítasz elő egy fázisból kondenzátorral három fázist? Az 1. tekercsre megy a feszültség közvetlenül, a 2. tekercsre kondenzátoron keresztül. Az 1. tekercs árama a feszültséghez képest késik, a 2. tekercs árama a feszültséghez képest siet. Itt még elképzelhető, hogy a két áram között 120° fáziseltérés lesz. A 3. tekercsen olyan áramnak kellene folyni, amelyik az 1. tekercs áramához képest 120°-kal késik, ez hogyan állítható elő? Kondenzátorral nem, induktivitással nem, akkor hogy?
2022. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én előbb kérdeztem a #25-ben...
2022. jún. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Igen hallottam róla, az háromfázisú hálózatok aszimmetrikus zárlatainak számításánál használtuk. Egy aszimmetrikus háromfázisú vektorkép felbontható három szimmetrikus vektorrendszerre. Ezek a pozitív sorrendű, a negatív sorrendű és a zérus sorrendű vektorrendszerek. A pozitív sorrendű feszültségek azonos nagyságúak, fáziskülönbségük 120°, fázissorrendjük A–B–C. A negatív sorrendű feszültségek azonos nagyságúak, fáziskülönbségük 120°, fázissorrendjük A–C–B. A zérus sorrendű feszültségek azonos nagyságúak és azonos fázisúak.

Akkor most lássuk azt a kapcsolást, amellyel egy fázisból három fázis állítható elő kondenzátorral.

2022. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Elég lett volna egy igen/nem szócska...

A kapcsolásban nincs semmi különös, az egy Steinmetz.

A kondenzátor méretezhető úgy a szimmetrikus összetevők módszerével, hogy pozitív sorrendű rendszer lesz az eredmény.

2022. jún. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!