Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A forrólevegős fritőz ugyanúgy...

A forrólevegős fritőz ugyanúgy felmelegíti a szobát, mintha a sütőt égetném?

Figyelt kérdés
Vagy a fritőz külseje nem melegszik/ csak minimálisan melegszik fel?

2022. jún. 25. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Annyira nem melegíti fel mint egy nagy, tepsis sütő, de melegít azért rendesen, mégiscsak 180-200 fokon sül benne a kaja és a levegő amit befúj, annak ki is kell jönnie valahol, kifújja hátul a forróságot.
2022. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! :)
2022. jún. 25. 23:01
 3/10 Szirty ***** válasza:
79%

A készülék által termelt hő teljes egészében a szobába kerül mindkét készülék esetén.

Amelyik kisebb teljesítményű abból nyilván kevesebb hő kerül ki.

2022. jún. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen valóban tud melegíteni az első jól írta. Nekem van ilyenem (Xiaomi Air Fryer) és ahogy hátul fújja ki a meleg levegőt ott tud meleg lenni, de én személy szerint elöl ezt nem érzem. Kicsit át is melegszik maga az eszköz is persze, de nem bántóan a fogantyú amivel pedig a tálcáját fogom egyáltalán nem melegszik.
2022. jún. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Én amikor nagyon meleg van, átállok esti főzésre. Reggelre kiszellőzik a ház. Nappal meg hideget vagy néhány perc alatt mikrózhatót eszünk.


(Porszívózás, szintén este és reggelre annak a melege is eltávozik. Fűt eleget a nap, nem fűtjük még mi is pluszban a házat ha nem muszály.)

2022. jún. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

akkor nagyon rossz hatasfokkal dolgozik

a honek (es minden mas enegianak ami hovealakul) egyedul az etelbe kellene kerulnie mindnek 99% ban


igy gyakorlatilag forditva van egy kis sulthus/krumpli 1% at veszi fel az elfogyasztott energianak


es hat erre a futesre nincs szukseg


ezert van klimavalsag

majd ha katasztrofa lesz es egesz fold szahara akkor lehet sirni

2022. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

A katasztrófa az, hogy nem találod az ékezeteket te bamba!

Korántsem csak az 1%-a kerül a hőnek az ételbe.

De a logikád szerint semmit nem szabadna használnunk. A számítógépen a körömnyi processzorra miért kell egy féltéglányi gűtőborda ventillátorral? Biztos azért, mert olyan kva hatékony és az energie 120%-át programok futtatására használja mi? :D

Nem kellenének járművek - akár belső égésű, akár villamos meghajtással sem, mert azok sem 100% hatékonysággal működnek, nem kellene világítás sem, mert a lámpának is van hulladékhője.

De a legjobb lehhe ha emberek sem lennének, mert mi is rengeteg salakanyagot engedünk ki magunkból amit nem használtunk fel, vagyis mi sem hatékonyan működünk?

2022. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szirty ***** válasza:
100%

"a honek (es minden mas enegianak ami hovealakul) egyedul az etelbe kellene kerulnie mindnek 99% ban"


Onnan meg a környezetbe. Tehát hacsak ki nem viszed a forró ételt a konyhából, a hő teljes egészében a konyhát melegíti.

Vagy gondolod hogy a felmelegített étel hője "elvész" vagy átalakul?

Hacsak nem endoterm vegyi reakció zajlik le sütéskor akkor nem. :)


A klímakatasztrófa szempontjából nincs jelentősége hogy a sütő közvetlenül fűti a helyiséget, vagy az ételt melegíti majd az fűti miközben hűl...

2022. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Re: 6/8 Közveszélyes Kontár

Ja, igazad van, ha mindezeket elméletben modelleznénk, mondjuk vákuumban.

De a kérdezőnek igazi konyhája van, igazi sütővel, igazi veszteségekkel.

És általában hülyeség, de sokszor tényleg közveszélyes amiket írsz.

2022. jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vészes, én észre sem vettem. Mondjuk alapból is meleg van , de nem éreztem, hogy ettől rosszabb lenne.
2022. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!