Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet a Mirköz fagyasztólád...

Mi lehet a Mirköz fagyasztóláda problémája??

Figyelt kérdés

Sziasztok, pár napja vettem egy régi Mirköz MF300 tipusú fagyasztóládát, viszont nem találok használati utasítást hozzá.

Az a probléma, hogy -10 fokig hűl.

Van a hűtőn egy tekerő és kettő kapcsoló. A tekerőn 7 fokozat van, de nem tudom melyik a maximum hűtési fok.

A két kapcsoló egymás mellett van. Az egyik kapcsoló zölden a másik narancssárgán világít.

Már vagy 2 napja megy, de nem hűt -10-nél hidegebbre.

Mit kéne állítanom a gépen, illetve mi lehet a probéma?

Melyik gomb vagy tekerő fokozat mit jelent? A normális, segítő válaszokat előre köszönöm.



2022. júl. 5. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van benne legalább 5-10kg áru, ami ad valami hűtött tömeget?

A tekerőn a 7-es a leghidegebb.

Van ott egy piros lámpa is, úgy emlékszem középen.

A sárgát kapcsold ki, az lenne eredetileg a gyorsfagyasztó funkció.

Ne tévesszen meg, ettől egy fikarcnyit se nagyobb a hűtőteljesítmény, de azért van értelme, most nem magyaráznám.

Hol méred a hőmérsékletet?

Mennyire és hol deres a belseje?

Emeld meg, nyomd bele az ujjad az aljába, ha vizes lesz, akkor át van ázva a szigetelés.

2022. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

50-60kg áru van benne és a mélyhűtőben helyeztem el hőmérőt.

Félig deres a belseje.

Eddig 1-es fokozatban volt, lehet az a baj, viszont most átraktam 5. fokozatba, ha továbbra sem hűl -10 alá, akkor más lesz a baj.

Nagyon köszönöm a segítséget!

2022. júl. 5. 14:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Amíg a piros lámpa nem gyullad ki, addig nincs nagy baj.

Akkor gyullad, ha a beállított (ami a hőfokszabályzó van) érték felett 5 fokkal van a hűtőtér. Hibát jelez.

Nem nyitogatni, szerelőnek szólni. Normál megpakolás mellett 24 órát kibír az áru.

Normál (kombi hűtőnél) nincs ilyen vizuális jelzés, mert naponta nyitják, de a fagyasztót olykor egy hétig se nyitják ki, látni kell.Még egy: a fagyasztót (mint általában), nem lehet a termosztáttal kikapcsolni, mert a piros lámpa se égne, csak kihúzni! (Valamikori ott dolgozó)

2022. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!