Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógépet ajánlanátok,...

Milyen mosógépet ajánlanátok, ami megbízható?

Figyelt kérdés

4 fős családra keresek elöltöltős mosógépet. Kifejezetten kevés programot használunk, kb 2 elég lenne, de jó lenne, ha megbízható lenne, nem lenne túl hangos/rázkódós és nem lenne túl drága.

Mit ajánlanátok?



2022. aug. 24. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

LG, Samsung márkák közül szinte bármelyiket merem ajánlani.

Whirlpoolt, bekot, candyt ne.

2022. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Nekem Siemens elöltöltős mosógép van, 20 éve lett vásárolva. Igaz túlzottan nincs igénybe véve (1-2 főre mos). Gumi tömítés most is olyan rugalmas mint új korában, nem repedezik, nem enged. Vízkövesedés minimális. Sosem volt vele semmi baj, szerelő sosem látta. Minimális otthoni karbantartással (vízkőtlenítés, szűrő tisztítás, stb) elvan. Kb pont olyan állípotúnak tűnik mint új korában. Én megbízhatóságilag és minőségileg nagyon meg vagyok vele elégedve. (Egyébként hasonló a tapasztalatom a Siemens mosogatógépről is.)
2022. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

"Nekem Siemens elöltöltős mosógép van, 20 éve lett vásárolva."

Ma már nem lehet 20 évvel ezelőtti újat venni.

A mostani új meg 20 év múlva sehol sem lesz.

Direct Drive gépet javaslok, az annyira csöndes, hogy többször meg fogod nézni eleinte hogy biztosan működik-e. Nekem LG van.

2022. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Morzsi007 ***** válasza:
24%
Néztünk LG-t, AEG-et, végül Gorenje lett, jó nagy 9 kg-os. Csendes ez is. Bármit választasz egy ideig biztos nem lesz vele gond, az más kérdés hogyan mossa ki a ruhát. Páron szerint jól mos, előtte Whirlpool volt, az nem volt ilyen jó, olvastam, hogy ezek már annyira “takarékosak”, hogy nem olyan hatékonyak, mint régen. Kevesebb vizet és áramot fogyaszt, mint a régebbiek.
2022. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

#3: Nyilván igazad van. :D Vigyázok is rá, mert nekem is ez a félelmem, hogy ebben a tervezett avultatás még túl hosszú kifutásúra sikerült :D De egyébként akkor is a Siemens megbízhatóságára alapozva választottam. Gondoltam, hogy ha atomerőműbe való turbinát le tudnak gyártani, egy mosó/mosogatógép csak nem okoz problémát :D :D :D


Csak segíteni próbáltam tapasztalattal. Azt meg nyilván csak a múltbéli eseményre alapozva lehet megtenni. Amit meg csak régen vett gépre lehet megteni. A 2 éve megvásároltról, nem lehet 20 éves tapasztalatot mondani.


De 20 éve is volt már olyan közismert olasz márka, ami 2-3 éven belül nagy eséllyek megadta magát. Tehát azért az én tapasztalatomnak is van relevanciája. Mégha 20 évvel ezelőtti "új" gépet már nem is tud venni.

2022. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
LG, AEG, Bosch biztosan jó, de nekem egy Whirlpool is 7 éve teszi a dolgát. Ennyi idő alatt két dolgot kellett benne cserélni: egy aba-bilincset, mert folyt a víz és egy bekapcsoló műanyag gombot, mert elhasználódott és eltört. Mindkettőt megcsináltam magamnak, fillérekért.
2022. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
Miele mosógépem van, tökéletesen mos, a takarékos programja tényleg takarékos, sosem kellett szerviz hozzá. De egy vagyon, azt elismerem.
2022. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

2012-ben két háztartás vett egy-egy mosógépet.


Az egyikben két fő, a másikban egy fő lakik.


A 2 fős lakás hetente 3-4 mosás, az egy fős hetente maximum 2 mosás.

Gyakorlatilag a mosások típusa és az adagok között nincs jelentős eltérés.


A két fős háztartás egy Electrolux gépet vett, a másik egy Samsungot (Mindkét gép 70-80.000 ft között volt.)


Két év elteltével a Samsung gép meghibásodott, szerelő megjavította.

Ezután szinte minden évben volt valami baja. 2020-ban végleg tönkrement, de addigra már legalább az eredeti árát költötte a gazdája a folyamatos javításokra.


A másik gép a 10 évvel ezelőtti beüzemelése óta működik problémamentesen

2022. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Dionysos válasza:
26%
Az én javaslatom egy felújított Miele. Kb. annyiba kerül, mint egy új mosógép a középkategóriából, de 20 évig lehet vele mosni. Ja, és ha mégis van valami baja, javítható, és alkatrész is van hozzá.
2022. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
LG.
2022. aug. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!