Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos fűtőkészülékek...

Elektromos fűtőkészülékek közötti különbség? Panel? Radiátor?

Figyelt kérdés
Kiegészítő fűtésnek lenne használva egy kb 15m3 szobában. Nem az lenne a kérdés hogy gazdaságos e hanem hogy van-e a készülékek között érdemi különbség. Pl: egy 100ezer ftos norvég panel jobb meleget csinál mint egy 30ezer ftos olajradiátor? Ha ugyan az a teljesítményük pl2000w az így is úgy is ugyanannyi meleget ad le nem? és ugyan annyit is fogyaszt? Tudom hogy a klíma stb jobb de engem konkrétan ezek a kis hordozható panelek érdekelnének.

2022. szept. 18. 06:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Az infrapanel az olyan, hogy amerre néz, amerre "világít", arra van meleg. Úgy sugároza a meleget mint a nap, tehát ahol árnyék van ott nincs meleg. Az olajradiátor meg 360 fokban sugározza mindenfelé.
2022. szept. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Infrát azt vágom erre gondoltam mondjuk: itt ez a 3 készülék ha jól látom mindnek 2000w a max, konvekciós elven fűt, stb. Értem hogy a drágább biztos tartósabb meg van benne wifi meg minden de fűtés szempontjából és fogyasztás szerint akkor elviekben ugyan olyan a 3 nem?


[link]



[link]



[link]

2022. szept. 18. 10:43
 3/11 dontspam ***** válasza:
45%
2 kWh az 2kWh, a legolcsóbbnál és a legdrágábbnál is, ugyan annyi hőt ad mind kettő. Pár évig használtam olajradiátort, én szerettem, gazdaságosabb, mivel ha nem is túl sokáig de egy ideig tárolja a hőt.
2022. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

"gazdaságosabb, mivel ha nem is túl sokáig de egy ideig tárolja a hőt."

Először a hideg olajat felmelegíti 70 fokig, és ott ki-be kapcsol a termosztáttól és helyiséghőmérséklettől függően. Ha kikapcsolod, a meleg olaj kihűl benne. Ebben a folyamatban melyik rész a gazdaságos mondjuk egy fali melegítőhöz képest, amiben nincs olaj?

Segítek, ezt a képletet használhatod:

1 J = 1 W · 1 s

2022. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
A hősugárzó kicsit gazdaságosabb, mert jobb a hőérzet mellette. Kisseb hőmérsékletet is hasonló melegnek érzel mint olajradiátorral.
2022. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

"Ezt a baromságot a kissujjadból szoptad ki??? Vegyél már egy infrapanelt és kapcsold be!"


Van.

Ha nem így működik, akkor hogyan működik tökikém? Mi adja a hőt belőle és hogyan? Várom a doktori értekezésed!

2022. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
67%
Nekem a PTC fűtőelemes hősugárzók váltak be. Az enyém ára a két felsorolt fűtőtest közé esik a teljesítménye azonos. A Sencor egész pofás és megbízható kerámiabetétes készülékeket gyárt. A fürdőszobát a mennyezetre szerelt 400W-os infralámpákkal melegítem mint kiegészítő fűtés, konkrétan 3db. A lakásban alapból 17-18 fok van ( gáz központi ). A műhelyemben egy nagyon öreg 1500W-os olajradiátor van és egy db infralámpa a mennyezeten, közvetlen az asztalom fölött, én ezekkel is elégedett vagyok 35 éve szolgálnak mint alkalmi fűtés.
2022. szept. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

A radiátor és az infra panel is sugároz infra tartományban. A különbség annyi, hogy az infra panelen minimális konvekció keletkezik.

Elektromos fogyasztásban ugyanaz a kettő.

2022. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
77%
Egyforma a fogyasztásuk.
2022. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. A hősugárzás az, hogy úgy mondjam, magasabb rendű élvezetet ad. Szerintem mindenki volt már úgy télen, hogy a buszmegállóban arcát a nap felé fordítva érezte annak melegét. Ezért jó sugárzó fűtés az valamivel kevesebb energiát igényelne. Egy lakásban ezt k* nehéz megvalósítani, mert például asztalnál ülve az asztal megfogja a sugarat, tehát a láb lefagy, vagy telebútorozott szobában a mennyezeten van a sugárzó, ami egészen fura érzés tud lenni, hogy a fejtetőn van a legnagyobb melegségérzés. :D De repülőgépszerelő csarnokba jó megoldás lehet (ezt szokták példának hozni, valamelyik skandináv országbeli megoldásból). Addig, míg a szerelő be nem ül a pilótafülkébe. :D De az elv az megvan, és ha valaki ért hozzá, meg is tudja valósítani, csak éppen az értés az nem arról szól, hogy a helyiség használója vesz valamit és felrakja valahová, mert 8-as tiplit gyakorlottan tud elhelyezni.

2. Az, hogy egy helyiségben hősugárzó van, az nem jelenti azt, hogy a helyiség hideg marad. Persze, elegendő teljesítmény esetén. Például a mi kis 2x4 m-es konyhánkban az elején volt egy hősugárzó az egyik sarokban, ha azt reggel télen bekapcsoltuk, akkor középdélelőtt az egész helyiség kellemes meleg volt még akkor is, ha nem a hősugárzó látóterében álltunk (és a 400 W ezt tartotta, bár reggel kellett a 800).

3. Az olajgladiátorban levő olajmennyiség elmarad az ország napi olajszükségletétől. Sem a bekapcsoláskor nem lesz számottevő késés (5-10 perc múlva nyomja a meleget...), sem a kikapcsolás után nem fog számottevő ideig meleget szolgáltatni (azt is észre lehet venni 5 perc múlva). Amit az olaj miatt látszólag vesztünk vagy látszólag nyerünk két-három órai fűtésnél, az egy pimf tétel a 2-3 órán át bekapcsolt állapot energiafogyasztásához képest.

4. Normális fűtőtesteknél én elsősorban aszerint választanék, hogy mennyire biztonságos, ez a kérdés szoros összefüggésben van a fűtőtest hőmérsékletével. Ahol sárgán izzó fűtőszál van rács mögött, olyan nem kéne. Az olajradiátor sokkal biztonságosabb, azt ott lehet hagyni (már, ha nem csöpög az olaj, van rajta biztonsági és használati termosztát, satöbbi. Bár az én életemben volt egy telephelytűz, amit végül is olajradiátoron tárolt iratkötegekre vezetett vissza a helyi népköltészet. Ilyen szempontból az infrapanel, meg a zárt konvektorok, ha teljes gázzal menve a felület max 80 fok, és még van benne termosztát is, az is elég biztonságosnak tűnik (egyébként ez csak addig igaz, míg valaki oda nem támaszt egy tekercs papírt valahová, ami aztán fél nap múlva rádől a fűtőtestre, az akár a fizika törvényeit meghazudtolva is csak valahogy felmelegszik öngyulladásig). A második szempont, hogy van-e ventilátor benne, mert igazán kevés olyan van, amire azt lehet rásütni, hogy ez hangtalan.

2022. szept. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!