Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos fűtőkészülékek...

Elektromos fűtőkészülékek közötti különbség? Panel? Radiátor?

Figyelt kérdés
Kiegészítő fűtésnek lenne használva egy kb 15m3 szobában. Nem az lenne a kérdés hogy gazdaságos e hanem hogy van-e a készülékek között érdemi különbség. Pl: egy 100ezer ftos norvég panel jobb meleget csinál mint egy 30ezer ftos olajradiátor? Ha ugyan az a teljesítményük pl2000w az így is úgy is ugyanannyi meleget ad le nem? és ugyan annyit is fogyaszt? Tudom hogy a klíma stb jobb de engem konkrétan ezek a kis hordozható panelek érdekelnének.

2022. szept. 18. 06:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A kérdezőt szerintem a költséghatékonyság motiválta, s bár elektromos szempontból nincs differencia az elfogyasztott áram terén, mégis a használatuk eltérhet a felhasználói élmény szempontjából.

Ágyban fekvésnél az olajradiátor által keltett konvekció a levegőt melegít, ami felszáll a mennyezet alá. De az ágy lejjebb van 2,5 méterrel.

Itt a konvekciós fűtésnél akkor lesz meleg, ha már szinte az egész légtér átmelegedett. Ha nem cél hogy pl. éjszaka mindenhol meleg legyen, az ágy közelében megfelelően elhelyezett infrapanel ilyen esetben hasznosabb lehet.

2022. szept. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!