Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosogatógép megbolondult?

A mosogatógép megbolondult?

Figyelt kérdés

Egy aránylag új, egy éves Bauknecht mosogatógépem van, ami eddig tökéletesen müködött.

Tegnap kezdte, hogy a 2:45 perces programnál (általában ezt használom, 50 fokos) kb 25-30 perd múlva átugrik az órája 1:25-30 körüli értékre (azért nem tudom pontosan, mert nem voltam pont akkor ott), és úgy megy végig. Az edények nem lesznek rendesn tiszták, valamilyen réteg, bevonat marad rajtuk.

Ma másik, 65 fokos programot használtam, ugyanezt csinálja, ugyanolyan rossz eredménnyel.

Szürök mind tisztítva vannak rendszeresen, pár nappal ezelött utoljára.

Nem tudom, ennek mi lehet az oka, esetleg mit lehetne rajta állítani.

Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni.



#mosogatógép #nem mos rendesen #timer nem jó
2022. okt. 25. 18:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A gép pontos tipusa BBC 3B+26 X
2022. okt. 25. 18:46
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a Jar kapszula csinálta ezt, túlhabosodott, és teljesen megbolondult tőle a gép.
2022. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ugyanazt a szert használom, mint korábban, külön mosogatóport, külön sót meg öblítöt használok.

Nem tünt habosnak sem, szóval nem tudom.

2022. okt. 25. 20:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor lehet fűtőszál probléma. Ha a program közben kinyitod, meleg a víz benne?
2022. okt. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, meleg.
2022. okt. 25. 21:49
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
Tisztítani szoktad? 2-3 havonta esedékes lehet. Általában a szűrőben de gyakorlatilag bárhol kialakulhatnak lepedékes részek amik végül az edényen homályosodást okoznak. A tisztítást a legmagasabb hőfokon érdemes csinálni. Használhatsz gyári, ill konyhában fellelhető tisztítószereket is mint pl ecet, citromsav, szóda, trisó és ezek kombinációja.:D Szerintem csak a tisztítás hiánya a gond, de ez könnyen orvosolható.
2022. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, rendszeresen tisztítom, azzal nincs gond.

Ami föleg zavar, hogy minden programnál hirtelen egy órát elöre ugrik és úgy tünik, nem mos/öblít rendesen, az edények tényleg nem lesznek tiszták.

Eddig nem volt ilyen probléma, egy pár napja kezödött, próbáltam különbözö programokat futtatni, mindnél ugyanaz a gond lép fel.

2022. okt. 26. 21:01
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
Valóban írtad a kérdésben is, de valahogy átsiklottam felette, bocs. Sajnos ha a program nem fut végig, ill átugrik néhány funkción akkor a szakszervizhez kell fordulni, ez házilag nem nagyon javítható hiba. Esetleg nézd át a használati utasítást hátha említ valami hasznosat erről a jelenségről, ill az érzékelők spec tisztításáról. Annyit megpróbálhatsz, hogy kihúzod a konnektorból és 5-10 perc után újra üzembe helyezed, néha segít egy újraindítás, ha a memóriája zavarodott meg.
2022. okt. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az áramtalanítást még kipróbálom, utána marad a szervíz!

2022. okt. 27. 08:12
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocs, véletlen elküldtem: mindenhol utána néztem, ilyen hiba "nem létezik", vagy megakad a program, vagy sehogy sem megy, de hogy tugrik egy részt, ilyet nem találtam sehol.
2022. okt. 27. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!