Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha klímával fűtök a hálószobáb...

Ha klímával fűtök a hálószobában, a gázkonvektor mehet-e őrlángon. Akkor az őrláng is fűt és vegyem kevesebbre a fokot a légkondin mint amilyen hőmérsékletet el szeretnék érni? (Korábban távfűtéses lakásban laktam)

Figyelt kérdés

2022. nov. 18. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Az őrláng szinte semmit nem fűt, viszont akár több köbméter gázt is elporlasztasz vele naponta.

Ha csak a klímával szeretnél fűteni, akkor szerintem érdemes a konvektor külső nyílását teljesen lezárni, mert a beáramló hideg levegő lehűti az egész konvektort és mint egy hűtőborda fogja a szobáből a meleget kihúzni. Talán ennyi előnye van az őrlángnak, hogy valamennyire felmelegíti a konvektorban a levegőt. De még egy pici szobában sem fog 1-2-3-akárhány fosok hőemelkedést okozni.

2022. nov. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Az őrláng kb 5 m3 gázt éget el hetente, nálam az bőven elég a kellemes 22°C hőmérséklet fenntartásához. Anélkül 20°C lenne, aminél már nem lenne elég a rövidnadrág-poló öltözet.
2022. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

"Az őrláng szinte semmit nem fűt, viszont akár több köbméter gázt is elporlasztasz vele naponta."


Hogy lehet "porlasztani" egy légnemű anyagot?

Októberben a konvektorunk összesen 36 köbmétert fogyasztott, és nem csak gyújtólángon üzemelt, hanem be-bekapcsolt alkalmanként (át van alakítva, mágnesszelep van benne, amit szobatermosztát vezérel)


Kérdező, a termosztátot hagyd ott, ahol van. Amennyit a konvektor melegít, annyival kevesebbet fog a klíma fűteni.

2022. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gabesz147 ***** válasza:

Az őrláng, igaz, körbevett szobában, tégla társasház, oldalt és alul, felül laknak, + 1, 2 C°-kal többet tart, nekem így jó. De nálad a hálószoba elhelyezkedésétől is függ.


Az 1 -es válasza is jó, kikapcs, lezár, ha üzemen kívül helyezed, akkor csak szívja a fűtött levegőt kifelé.


0,4 m3 a napi fogyasztása nálam, de ez az őrláng beállítástól is függ, az igaz, hogy ha melegít, ha nem ez elfogy.


Én nyárra szoktam ledugózni, kint, még anno a szerelők tanácsolták, (1993 !!) , hogy mivel közel vannak a fák, bogarak, pókok nehezen tudnak bemászni a konvektorba. Eddig még tisztításért nem kellett hívni szerelőt :-). Kis igazításokat meg tudok csinálni, ez igaz, de máséhoz elvből nem nyúlok. A szomszédok ősszel buzgón csattogtatják, aztán telefon:-).


Belül teszek írást a bekapcsoló egységre, hogy kint le van dugózva, nem valószínű, hogy be akarnák gyújtani, vendégek, hűvösebb időben, de jobb a béke:-).

2022. nov. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!