Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A siloplast vagy silikon,...

A siloplast vagy silikon, gázkonvektor mögé felkenve nem bocsát ki mérgező gőzöket a nagy hőmérsékleten?

Figyelt kérdés
A gázkonvektorunk mögé feltettünk egy hővisszaverő fóliát. A fóliát a fal nikecellborításához, siloplasttal és silikonnal rögzítettük, ragasztottuk. A silikonra az van írva, hogy max. 40 fokon használható. Nem fog ebből a silikonból mérgező gőz párologni a szobába? Félek hogy így alkalmazva ártalmas az egészségre. Véleményeket kérnék.
2011. szept. 25. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. Száradásig van ecet szaga, utána semmi. 40 fokig lehet használni ragasztáskor, de sokkal többet bír, amikor már megszáradt. Én hengerfej-tömítéshez is ilyent szoktam használni.
2011. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt a 40°C-ot érdekesnek tartom, mivel a szilikon egyik tulajdonsága, hogy több száz fokig hőálló. Ezért készítenek belőle többek között hajlékony műanyag-szerű sütőformákat is. A sütőben sem lesz semmi baja.

Persze meg lehet gyújtani, el lehet égetni, de akkor is szilícium-dioxiddá, azaz nagyon finom szemcsés "homokká" ég el. Semmilyen mérgező anyag nem kerül ki belőle még ekkor sem.


Egyébként ecetsavas szilikont nem nagyon ajánlatos mész alapú falazatra kenni a savassága miatt. Semleges sziló már mehetne, de ahhoz drága. Mi 200-300Ft-os akril tömítő-ragasztóval szoktunk hőtükör lapokat ragasztani radiátorok mögé. Tökéletesen alkalmas rá, olcsó és a falat sem bántja. Bár nem tudom az meddig hőálló. A max 100 fokos radiátorokhoz tökéletes.

2011. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!