Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nyáron egy kikapcsolt parapete...

Nyáron egy kikapcsolt parapetes gázkonvektor mekkora mértékben emelheti a szoba hőmérsékletét lehúzott redőny mellett?

Figyelt kérdés

Télen ha ki van kapcsolva, bevezeti a hideget, e kapcsán fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy nyáron a meleggel lehet így.

A szoba déli fekvésű, nyáron a meleg ellen egyedül redőny beszereltetésével tudnék védekezni.

A szoba közepes méretű, úgy 40m2-es lehet.



2014. jún. 3. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A 40 m2 nem közepes méretű, hanem óriás szoba...

És azt hallottad már, hogy a hideg levegő lefelé száll, tehát bejön a kéményeden, a meleg pedig felfelé, tehát az nem jön le a kéményen?

2014. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sikerült elírnom... 40 m3 azaz köbmétert akartam írni.

Le meg fel?! Ez parapet, írtam is!

2014. jún. 6. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:
semekkora
2014. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A "bejön a kéményen" jó nagy baromság volt, mivel a parapet a falon van. Télen nem a szoba hőjét vezeti ki, hanem az égéstérből sok meleg megy ki a szabadba, ahelyett,hogy a szobát melegítené. Emiatt alacsony a hatásfoka. Mivel a parapet csak az égéstérrel van összekötve, nem jöhet be a szobába meleg levegő. Ha megfogod a konvektor lemez belső részét, ott esetleg lehet érezni a kinti meleget. Viszont ez kétlem,hogy képes lenne felmelegíteni egy egész szobát. Én nem a nyári meleg miatt, inkább a téli fűtésszámla miatt aggódnék, mert eza parapetes megoldás már nem túl praktikus. Nekünk redőny van és ha kimegyek a lépcsőházba, akkor érzem ott mennyivel melegebb van. Szerintem inkább abban gondolkodj.
2014. jún. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

# 4/4-es:


Igen, ez evidens, hogy rossz a hatásfoka ilyen szempontból, viszont ha nincs bekapcsolva télen, akkor inkább hűti a szobát, mintha ott sem lenne a falon és a helye sem.

„Ha megfogod a konvektor lemez belső részét, ott esetleg lehet érezni a kinti meleget. Viszont ez kétlem,hogy képes lenne felmelegíteni egy egész szobát.˝

Valószínűleg valamennyivel emeli, de ha ez nem vezet 1°C hőmérséklet emelkedéshez sem, abban az esetben rendben van.

2014. jún. 8. 03:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen télen gyorsan le tudja hűteni a szobát, mintha egy jégtömb lenne bent. Ezért sem szabad elzárni télen, a gyújtólángnak min. mennie kell, az csinál annyi meleget, hogy kint tartsa a hideg levegőt.
2015. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!