Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szeretnék venni egy automata...

Szeretnék venni egy automata kávéfőzőt, max 50.000 forint értékben, valaki ajánlana egy jót?

Figyelt kérdés
Annyit hozzá tennék, hogy egyáltalán nem értek a kávéhoz, a kávéfőzéshez, és a gépekhez. De tényleg, nulla a tudásom. Azt se tudom, hogy kell kávét főzni, mert soha életemben nem főztem. Nem is ittam ötnél többször egész életemben, viszont tegnap ismét leteszteltem. Aztán rájöttem, hogy egész stimuláló a hatása. Az én tapasztalatlan szervezetem számára meg pláne. De nekem túl macerás a kávéfőzés, azt akarom, hogy olyan gépem legyen, amihez max vizet kell adni, megnyomni egy gombot, és kész a kávé. Persze gondolom kell hozzá kávét is adagolni, de én annyira nem értek hozzá, hogy nem tudom, hogy megy ez. Lelki szemeimmel úgy gondolom, hogy van valami kávé patron, vagy ilyen kis tasak kávé, amit be kell táraznom a gépbe. Annyi csak a lényeg, hogy minél egyszerűbb legyen kávét csinálni, nem akarom erre napi fél percnél több időt elpocsékolni. Ja, és olyan gép kellene, amelyikbe sokféle kávé ízt lehet venni. Minél többet ki akarok próbálni. Elnézést, ha hülyeségeket írok, vagy lehetetlen elvárásaim vannak, de tényleg nem értek hozzá, és ebben látok egy olyan lehetőséget, ami megfűszerezheti a hétköznapokat. Nem a felfrissülés miatt, mert rám sosem volt élénkítő hatással a kávé (azért nem is kísérleteztem vele), de van egy megmagyarázhatatlan, kissé bódító hatása, ami megtetszett. Ha kérhetném belinkelve az adott kávéfőzőt, és a hozzá tartozó, kompatibilis kávé fajtákat, azt megköszönném!

2022. nov. 30. 14:51
1 2
 11/19 DK-s ***** válasza:

#10-nek:


Ez gáz volt.


Kizárólag szarvasit használok kb 25 éve, úgyhogy pontosan tudom, hogy csak leszólni akartad úgy, hogy nem is ismered.


Meséld már el nekem, hogy hol van a szarvasiban az a "tömítés", ami nem volt jó a tiédben? XD


Mert ha az egyetlen tömítés ami van benne rossz, akkor eleve bele sem tudod rendesen rakni a kart. Azonnal kiesne.


Ezt elqrtad.

2022. dec. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 DK-s ***** válasza:

Ismét #10-nek:


Vagy azt qrtad el hogy összebaxtad kávéval a peremét, és azért nem tömített rendesen.


És vízkőből nagyjából kb 2 CENTMÉTER réteg kellene ahhoz, hogy gondot okozhasson. Ekkora magasságban van a kivezető-cső szája.


Ha a "kalapos" típus, akkor még többet bír.

2022. dec. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#10 vagyok. Konkrétan az SZV-611-gyel nincs tapasztalatunk, nekünk egy SZV-612/3 volt, sógoroméknak meg egy SZV-624 Unipress, de mindegyikkel megvoltak ezek a gebaszok, és specifikusan is mind ugyanolyan, csak a kinézet és az ár más, de a Szarvasi gépek mind egy kaptafára mennek!

Ha 3 hétnél hosszabb idejig nem főztük át ecettel vagy ilyen célú vízkőoldóval, már küszködött és bekrepált, annyi neki!

Sógoromék amikor kávét főztek, a szűrő rendesen a helyére ment, de a kiöntő alá magasítónak és nedvszívónak is több rétegben összehajtott papírtörlőt kellett tenni, különben szétfröcskölte a kávét!

2022. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 DK-s ***** válasza:

#13-nak:


"már küszködött és bekrepált, annyi neki!"


És ez miben nyilvánult meg?


Érdekelne.

2022. dec. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 DK-s ***** válasza:

És a sógorod kiöntőjét is megnéztem volna.


Mert ha a gyárilag szükséges méretet rakod alá, akkor az alá nem rak több rétegben összehajtott papírtörlőt, mert akkor a kiöntő nem fért volna be.


Szerintem vett a "százforintos" boltban egy általános "szarvasi" kiöntőt, csakhogy nem passzolt alá.


Vagy ha a dobozban érkezett, akkor gyárilag qrták el. Rossz kiöntőt mellékeltek.

2022. dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Abban nyilvánult meg, hogy már hallhatóan küszködött, aztán nem melegített, végül már csak sima vizet engedett át, azt is nehézkesen! Szétszedtük, kipucoltuk, összeraktuk. Bekapcsoltuk, elindult, de aztán egy pukk, és elszállt belőle a gőz, annyi!

A dobozában érkezett, de tökmindegy, mert az SZV-618 kivételével a gyári kiöntője is ugyanaz mindegyiknek! De nem csak Szarvasi, akármilyen márkájú kávéfőző, aminek van gyári kiöntője, egyik sem illeszkedik olyan hű de szorosan a szűrőtartóhoz, hogy pár réteg papírt ne lehetne alátenni!

2022. dec. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 DK-s ***** válasza:

Magasság: 6 cm:


[link]



Magasság 6,3 cm:


[link]



Tudod mennyi múlhat például azon a 3 mm-en?


Néhány réteg papírtörlő!


De nem csak ebben a két méretben van. Van kisebb, és nagyobb is.


És amit leírtál, az nem vízkőre utal, vagy iszonyatos elhanyagoltság kellene ahhoz hogy ez vízkő következménye legyen! És legalább 4-5 év.


Valami a kiöntőből a tartályba került, és onnan a kifolyócsőbe kerülve eldugaszolta.


A fűtés leállítását pedig a beépített bi-metall védelemnek köszönhetted. Érzékelte a hőmérséklet túlzott növekedését, és lekapcsolta az áramot. Amikor kezd visszahűlni, visszakapcsolja.

2022. dec. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Lényeg a lényeg, hogy a rossz tapasztalat miatt én nyugodt szívvel nem ajánlok Szarvasit !
2022. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Párom tesója ilyet vett, szereti. Számára is az a lényeg, hogy felkel reggel, beleteszi a kapszulát, benyom rajta egy gombot, addig elmegy arcot mosni, pisilni, etc. Ez meg lefőzi magát, kvázi. Kávémánias, sok ízt kóstol(t) meg így, erre a gépre esett a választása, "kapott hozzá" sok kapszulát.


[link]

2023. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!