Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdú villanybojler állandó...

Hajdú villanybojler állandó 50 fokon: miért tűzforró néha, legtobbszor meg csak kézmeleg a meleg víz? Nekem amugy az a kenyelmes, ha nem kell hozza hideget keverni, csak félek, hogy ez nem normalis.

Figyelt kérdés

Fél eves a 80 literes bojler. Rengeteg meleg viz fogy naponta.

Állando 50 fokon tartom, de hetente haromszor fel napig 80 fokon.

Szeretem csak a meleg vizes csapot megnyitni egy-egy gyors kezmosasra (napi 100-szor kezet mosok, egesz nap mosok, mosogatok, takaritok) es altalaban konnyen birja a kezem úgy, hogy hideget nem keverek hozza.

De ebben a percben pl. 2 mp folyas utan olyan forro viz folyik, hogy nem birok gyorsan se kezet mosni. Ilyen nem nagyon szokott lenni. Miert ilyen forro most a viz? Delután meg meglepően langymeleg volt.


Az is meglepo amugy, hogy szinte mindig birja a kezem az uj bojlernel az 50 fokot, mert a regi Hajdu bojlernel tul forro volt kezet mosni, azt is 50 fokon tartottam altalaban.


Kerdesek:

1. Legtobbszor olyan fel percig jo meleg viz folyik, amit konnyen elbir a kezem, utana kezd forrobb lenni. Ez normalis? Masik bojlerbol azonnal forro folyt.

2. Altalaban jo meleg viz, ami folyik, de most azonnal forro, ha megnyitom a csapot. Ez normalis?



2023. jan. 9. 02:28
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Szerintem ez most olyan 70-80 fokos lehet, ami ebben a percben folyik a csapbol…

Azt hittem, ugy felejtettem a beallitogombot, mert ma délután egypár orara 80 fokra volt allitva, de nem, nezem es 5o fokon van, ráadásul épp fűt is.

2023. jan. 9. 02:34
 2/32 A kérdező kommentje:

Vagy most jon tul forró viz, vagy az nem volt normalis, hogy eddig csak jo meleg viz folyt.

Amugy a napi osszes vizfogyasztas 6-800 liter, ez leginkabb meleg viz, keverve hideggel vagy magaban.

2023. jan. 9. 03:17
 3/32 A kérdező kommentje:

Túlfűt a bojlerem? Máris elromlott volna? Szeptemberben vettem.


A felfűtést jelző lampa neha vilagit, neha kialszik, ahogy szokott, azt jelzi, hogy nem fut folyamatosan.


Most leveszem 20 fokra, megnezem, mi tortenik…

2023. jan. 9. 03:29
 4/32 anonim ***** válasza:

Éjszakai, vagy nappali áramra van kötve?

Ha éjszakaira, akkor a víz hőmérséklete fokozatosan csökken, ahogy használod, mert nem fűti újra a bojler csak éjszaka.

És ahogy engeded ki a meleg vizet, úgy hideg folyik be helyette.

2023. jan. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
A modern bojlerek legtöbbjében (pl amik digitálisak) van úgymond fertőtlenítő program. Ilyenkor bizonyos időközönként felfűtik a vizet. De gondolom erről van valami leírás a használati útmutatóban.
2023. jan. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rossz az elektronikája és azért fűt összevissza
2023. jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


Nappali áramon működtetem.


Nem digitális, hagyományos, tekerogombos. Nincs rajta fertotlenito program szerintem. Azt hiszem.


Most 20 fokon van ejjel 3.30 óta. Utana meg egy-ket oraig mosogattam, takaritottam, majd lefekudtem aludni mostanaig. Most, 8.30-kor birja a kezem, ha csak a meleget nyitom meg.

33 kwh-n all a merora, mint 3.30-kor. Nem nagyon fogyott aram.

2023. jan. 9. 08:34
 8/32 A kérdező kommentje:
Hajdú Z80 ERP tipus.
2023. jan. 9. 08:36
 9/32 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy attol romlott el, hogy december 1-tol erosen csepegett a kaptolto hidegvizes csap, majd 1-2-3 cernavekony sugarban folyt a hideg viz ejjel-nappal. Csak januar 5-en lett megjavitva annyira, hogy most 2 mp per csepp csepeg.
2023. jan. 9. 08:38
 10/32 A kérdező kommentje:
Itt a gépkönyv előttem. Nem látok benne olyat, hogy lenne benne fertőtlenítő program.
2023. jan. 9. 08:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!