Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdú villanybojler állandó...

Hajdú villanybojler állandó 50 fokon: miért tűzforró néha, legtobbszor meg csak kézmeleg a meleg víz? Nekem amugy az a kenyelmes, ha nem kell hozza hideget keverni, csak félek, hogy ez nem normalis.

Figyelt kérdés

Fél eves a 80 literes bojler. Rengeteg meleg viz fogy naponta.

Állando 50 fokon tartom, de hetente haromszor fel napig 80 fokon.

Szeretem csak a meleg vizes csapot megnyitni egy-egy gyors kezmosasra (napi 100-szor kezet mosok, egesz nap mosok, mosogatok, takaritok) es altalaban konnyen birja a kezem úgy, hogy hideget nem keverek hozza.

De ebben a percben pl. 2 mp folyas utan olyan forro viz folyik, hogy nem birok gyorsan se kezet mosni. Ilyen nem nagyon szokott lenni. Miert ilyen forro most a viz? Delután meg meglepően langymeleg volt.


Az is meglepo amugy, hogy szinte mindig birja a kezem az uj bojlernel az 50 fokot, mert a regi Hajdu bojlernel tul forro volt kezet mosni, azt is 50 fokon tartottam altalaban.


Kerdesek:

1. Legtobbszor olyan fel percig jo meleg viz folyik, amit konnyen elbir a kezem, utana kezd forrobb lenni. Ez normalis? Masik bojlerbol azonnal forro folyt.

2. Altalaban jo meleg viz, ami folyik, de most azonnal forro, ha megnyitom a csapot. Ez normalis?



2023. jan. 9. 02:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Rossz a hőfokszabályzója és elmelegíti a vizet.

Figyeld a lámpát az elején. Mennyit világít?

2023. jan. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Most figyelem.

De kozben mosogatok, kezet mosok rengetegszer, takaritok, szoval fogy is a meleg viz.

Kilenckor vettem fel 50 fokra 20 - rol.

2023. jan. 9. 09:45
 13/32 anonim ***** válasza:

namostakkor nem értem. Egyszer azt írod, hogy állandóan 50 fokod tartod, aztán meg közben többször leírtad, hogy állítgatod.

Namindegy. Emlékszem rá, már régen is írtál ki ezzel kapcsolatban kérdést és akkor sem jutottunk semmire.

2023. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Allando 50 fok, vagyis legtobbszor.

De heti 2-3-4alkalom 80 fok egy-egy fel napra.

2023. jan. 9. 11:18
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg is van miért melegedik fel...

Te állítod fel 80 fokra!

Az meg nem úgy van, hogy felrakod 80-ra és akkor mindjárt 80 fokos víz is jön belőle, hanem kell neki 5-10 óra is akár mire teljesen átmelegszik a víz.

Felteszed 80-ra, de nem 80 fokos víz jön belőle, ezért szerencsétlen bojler a hibás.

Másnapra felmelegíti, de akkor te meg letekered 20-ra, de a 80 fokos víz jön belőle, aztán megint szegény bojler a hibás ezért is...

kétszer sem mondom, hogy az állandó ide-oda tekergetéssel tönkretetted a hőfokszabályzóját és azért melegszik el és a hőkioldó fogja meg.

Ha ennyire változatos vízhőfokigényed van, akkor tetess fel még egy bojlert. Az egyik menjen magas hőmérsékleten, a másik meg alacsonoyon.

Vagy szereltess fel átfolyós melegítőt és abból olyan meleg vizet szedsz ki amilyen éppen kell.

A lényeg: te vagy a hibás, mert fogalmad sincs hogyan működik egy bojler.

2023. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne tekergesd, egyszer be kell állítani 50fokra és úgy kell hagyni. Nem arra való az a gomb hogy napi szinten tekergesd...
2023. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Koszi a segitseget.


Nem tudtam, hogy nem allitgathatom napi, heti szinten…azt hittem, lehet.

Akkor ezentul nem allitgatom…


15-os valaszolonak: felveszem 80 fokra, mikor elindulok otthonrol, es mikor hazaérek, 5-10 oraval kesobb, az egeszet rogton elfurdom, kifogy a bojlerbol a forro viz teljesen olyankor. Csak hogy világosabbb legyen a dolog. Utana rogton pedig 5o fokra allitom be. Az elegendo utana olyankor, mikor nem zuhanyzok, nem mosok hajat, szoval a napi tevekenységekhez: mosogatas, takaritas, kezmosasok.

De akkor ezentul nem állitgatom, hogyha ettol elromlik a hofokszabalyzo…hat, kar, hogy nem lehet…nem tudom, akkor hogy lesz ezentul…

Akkor muszaj leszek allando 70 fokon tartani…meg a tele bojler 80 fokos is keves szokott lenni…😟Ti hogy zuhanyoztok ugy, hogy eleg legyen a forro viz?? Baromi keves a 80 liter 80 fokos is nekem, ha hajat is mosok, pedig szappanozas kozben csak vekonyan folyik…

2023. jan. 9. 15:06
 18/32 A kérdező kommentje:

Ti hogy tudtok ugy zuhanyozni, hogy 50 fokos is eleg??

En igy is majd megfagyok zuhanyzas kozben, hogy nem folyik a testemre egesz vegig a forro viz, mert sporolni kell, mert nem tart ki…

Hogyan eleg ket ember zuhanyzasahoz is?? Nem tudom felfogni…en egyedul vagyok, de keves…pedig van futes is rendesen.

2023. jan. 9. 15:10
 19/32 A kérdező kommentje:

Eredmeny:12.30-kor vettem fel 80 fokra 50-rol es elmentem itthonrol.

Most, 15 orakor hazaertem, a felfutes kesz volt, a lampa nem vilagitott, asziszem…elfelejtettem megnezni, de asziszem, nem égett…zuhanyoztam, volt rendesen forro viz. (Kisebb gondom is nagyobb most ennel sajnos, hogy a lampat figyeljem…)

Most atallitottam 50 fokra, ahogy szoktam.

Szoval egyelore ebbol nem tudtunk meg semmit.


Most megfigyelem, hogy mennyire lesz meleg vagy forro ma a viz delutan es este 50 fokra allitva.

2023. jan. 9. 15:51
 20/32 A kérdező kommentje:

Rosszul irtam.

11.30-kor vettem fel 80 fokra. Akkor eppen 50-en volt es futott.

2023. jan. 9. 15:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!