Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ariston bojlert hány év...

Ariston bojlert hány év használat után kell vízkőmentesíteni?

Figyelt kérdés

Ariston 80l bojler takarékos beállitásokkal (40-50°C) üzemel két éve. Amikor megnyitom a melegvizet, a készülékből hangos koppanás hallatszik, illetve hosszabb ideje gyengén, alacsony nyomással jön a melegvíz. Nem wifis készülék.

Mi lehet az oka? Vízkőmentesíteni kell?



2023. febr. 13. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Két-három évente mindenképpen.
2023. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első választ. Emellett jó lenne, ha valaki saját tapasztalat alapján, kicsit részletesebben is írna. Pl. tapasztalt-e hasonló koppanást a melegvizes csap megnyitásakor, mennyi lehet a vízkő 2 év után, van-e köze az alacsony víznyomáshoz stb.
2023. febr. 21. 18:49
 3/7 Szirty ***** válasza:
100%

Ha én tettem volna fel ezt a kérdést, akkor leírtam volna hogy villanybojler, vagy gázbojler (vagy a pontos típusát amiből ez kiderül).


Az sem mindegy hol van használatban a készülék (földrajzilag) mert ahol kemény a víz ott gyorsabban vízkövesedik.

2023. aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Villanybojler, Bp XI.
2023. aug. 2. 14:30
 5/7 Szirty ***** válasza:
100%

Akkor érdemes ránézni legkésőbb 3 év elmúltával ha folyamatos használatban van.


Egyébként a vízkövesedés határozott jele az, hogy amikor fűt akkor halk, sistergő hangot ad.

2023. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A melegvíz megnyitásakor jelentkező zörej és az alacsony víznyomás összefúgghet a vízkövesedéssel?
2023. aug. 2. 14:36
 7/7 anonim válasza:
Nálam nem volt ilyen jelenség vízkövesedésnél, csak a fűtőszál halk, sistergő hangja. A jelentkező zörej oka szerintem a nyomásváltozás, valószínűleg levegős a bojler, lehet, hogy valamikor el volt zárva a víz. A nyomáscsökkenés oka lehet nehezebb átfolyás - mondjuk - egy sarokszelepnél vagy elzárónál a csap előtt.
2023. aug. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!