Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az analóg személyi mérleg...

Az analóg személyi mérleg pontosabb,mint a digitális mérlegek?

Figyelt kérdés
Fogyókurázom és azt tapasztalom a digitális mérkegemnél,hogy 10 rálépés esetén3 kulömböző értéket is mutat.0,6-1 kg külömbségekkel.Ez szerintem elég sok.Igy nehéz figyelemmel követnem a dolgokat.
2023. ápr. 27. 16:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ, hogy aznap mikor ettél, ittál, ürítettél, milyen ruha van, volt rajtad.
2023. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem nem.nem és nem.Reggel mérem le magam furdőszoba használat után.

1 perc alatt állok rá a mérlegre többször is és az akár3-4 különboző adatot kapok..


Azt hittem,hogy jól megfogalmaztam a mondandómat

2023. ápr. 27. 16:35
 3/17 Szirty ***** válasza:
67%

"Azt hittem,hogy jól megfogalmaztam a mondandómat"


Tévedtél, mert nem írtad le mennyi idő telik el a mérések között.


Alapvetően egyébként nem azon múlik hogy digitális vagy analóg.

Mindegyikből van pontos, meg pontatlan.


Mint az autó: a dízel erősebb, vagy a benzines?

2023. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy mi a különbség volt egy Tefal az hazudott 10 kilót is, majd vettem egy Xiaomi mérleget 0.1 kilót is csak ritkán téved, ahhoz hullámos talajra kell tenni egyenes találjon teljesen precíz.
2023. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

szar a mérleged.

1-2 tizedet ugrálhatna csak.

De amúgy ha egymás mellé raksz 10 mérleget, simán lesz legalább +/-2 kiló közöttük

2023. ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
mi van a mérleg alatt ?
2023. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Annyi bizonyos hogy egy mérés nem mérés, igazából a három mért értéket átlagolnod kell, ez a mért érték. Pluszminusz valamennyi hibaszázalék, de ennek becslését most nem részletezem.

Általánosságban véve igaz az, hogy az analóg mérőműszerek megbízhatóbbak a digitálishoz képest, ez a tény a relatív egyszerű működési elvből ered.

Mérési hiba ill. "pontatlanság" természetesen mindig van, analóg és digitális műszernél egyaránt, ez több komponensből tevődik össze amelynek részletezése e fórum keretén túlmutat.

Annyi bizonyos, hogy egy mérés nem mérés, igazából a három mért értéket átlagolnod kell, ez a mért érték. Pluszminusz valamennyi hibaszázalék, de ennek becslését most nem részletezem.

2023. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egyszer én is vettem a Rossmanban egy ilyen hulladékot, összevissza mért.

Hogy az elemet rövid időn belül leszívta, azt még megoldottam, de a szeszélyes méréseivel semmit nem tudtam kezdeni, pedig jó pár trükköt bevetettem.

Nem "kulömböző", hanem különböző.

2023. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NTBS ***** válasza:
Bizonyos esetekben igen.
2023. ápr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
De attól még lehet külömb.
2023. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!