Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hány percig hagyjam állni a...

Hány percig hagyjam állni a forrás után a vízforraló belsejében a vizet, hogy az előírtaknak megfelelő hőmérsékleten forrázzam le vele az instant kávémat?

Figyelt kérdés
Nyolcvan fokot ír a kávé. A vízforralóm műanyag. Tudom, számít az anyaga is.

2023. ápr. 29. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

5-8 perc alatt lehül 80 fokra.

Akkor jó, ha már a víz nem “gyöngyözik”

2023. ápr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Számít több körülmény, ezért is jobb lenne, ha megmérnéd egy hőmérővel, amit vásároltál és megérte, mert a jövőben több sürgős esetben is hasznodra válik majd. Hűtőszekrény bemérése stb.

A multiméter hőmérő tartozéka is megfelel.

Bár nem azt mondom, hogy a felvetett probléma nagyon kritikus, 70-90 °C is belefér. 10 perc körül valahol.

2023. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az instant kávé nagyjából ugyanolyan ízű, bármit csinálsz vele. Simán felöntheted forrásban lévő vízzel is, nem lesz semmi baja. Én mondjuk úgy szoktam csinálni, hogy mielőtt felforr a víz a forralómban, elkezd egy kicsit hangosabb lenni. Még nem zubog, de majdnem. Na olyankor kapcsolom ki, és megy is egyből teára, instant kávéra.
2023. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, az instant kávé ugyanolyan szemét lesz.
2023. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!