Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy 18V akkut hogyan lehetne...

Egy 18V akkut hogyan lehetne feltölteni másképp ha nincs hozzá töltőm?

Figyelt kérdés
Nem szeretném eldobni, régi tipusu, de nagyon jó minőségű. Probáltam az akkuhoz érinteni 2 szállat denagyon keveset tölt rá. Tudom 18 v töltő kell hozzá, olyat meg nem találok sehol
2023. máj. 31. 19:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen akkumulátorról beszélünk?
2023. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha nincs 1db 18V-os töltőd akkor használj 2-t, pl. 9V + 9V vagy 12V + 6V stb...
2023. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

18 V-os szerszámgépakku létezik Ni-Cd vagy Li-ion kémiával is.

Utóbbihoz például 21 V végfeszültségű CC/CV karakterisztikájú töltő kell. Egyéb módon nem szabad tölteni.

Röviden arra próbálok célozni, hogy ne csinálj ostobaságot.

Bővebben neked kellene több információt írni.

2023. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Furógèp akkuról van szó. Autó töltővel is próbáltam,de nem tölti. 2 x 9 V töltönek a szállját ha rá csatlakoztatnám az akkura feltöltenè?
2023. máj. 31. 21:28
 5/16 A kérdező kommentje:
Vagy ne próbáljam ki?
2023. máj. 31. 21:28
 6/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
78%

A 2. válaszoló direkt szívat szerintem, csak ennyire nem értesz hozzá, hogy észre sem vetted.

Másik problémám, amikor nem tudtok értelmezni dolgokat (kérdezők).

Ez nem jó irány.

Azt hittem, megérted, hogy közölnöd kell bizonyos információt, legalább egyet. Vagy többet.

Még mindig nem érted?

2023. jún. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Milyen információt közöljek? Az akkun + és - jelzés található és áramot seeretnék vezetni bele, hogy feltöltse, ehez töltő dobozra lenne szűkségem amit sajnos sehol sem találok mivel már 15 éves a furó. Gondoltam meg lehet valahogy buherálni házilag
2023. jún. 1. 06:28
 8/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Lehet igen, sőt a 15 év alapján tippem is lenne, csak számomra megalázó, hogy írtam valamit a 3. válaszban és nem vagy hajlandó tudomásul venni, értelmezni.
2023. jún. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Ha 15 éves akkor nicd lesz az.

Ne töltsd semmi mással csak a hozzávaló töltővel!

Amiket a hülyék írnak, hogy 2 töltőt kapcsolj össze abból garantáltan tüzijáték lesz! Ne csinálj ilyent!

2023. jún. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Pont egy 18 V-os Ni-Cd akkut fel lehet tölteni egy 24 V-os monitortápról is, egy 100 ohmos ellenálláson keresztül.

24 óra után nagyjából már használhatónak kell lennie, ha jó az akku.

2023. jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!