Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy 18V akkut hogyan lehetne...

Egy 18V akkut hogyan lehetne feltölteni másképp ha nincs hozzá töltőm?

Figyelt kérdés
Nem szeretném eldobni, régi tipusu, de nagyon jó minőségű. Probáltam az akkuhoz érinteni 2 szállat denagyon keveset tölt rá. Tudom 18 v töltő kell hozzá, olyat meg nem találok sehol
2023. máj. 31. 19:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
És ha nem jó?
2023. jún. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha ennyi töltés után (10) nem kerül használható állapotba, hibás az akku.

15 éves Ni-Cd eleve nem sok jót sejtet.

De én is megpróbálnám, csak én eleve nem így kezdem, hanem rámérek, még mielőtt bármit rátöltöttem volna, hogy az évek során mennyire merült le, azaz károsodott. 18 V = 1,2 V x 15 cella.

Cellánként 0,9 V alatt kezdődik a halál, tehát 13,5 V lenne az elméleti minimum. Alatta már kiszámíthatatlan.

Meg egy ilyet illik szétbontani, gyakran kifolyt elektrolittal, szétrohadt cellákkal lehet találkozni.

2023. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem akarod felgyújtani a házat, felejtsd el azt az akkut.
2023. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
42%

13.

Hallottad valahol, hogy a Li-ion tűzveszélyes, csak nem kellene összekeverni a dolgokat.

Ez meg valószínűleg Ni-Cd, nem közölte a kérdező.

Szavaiból annyi kiderült, hogy semmi kompetenciája hozzá, ilyen szempontból tényleg nem való a kezébe.

2023. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hidd el, olcsóbb megvenni hozzá a töltöt, mint azokat a labor eszközöket amivel "töltő"nélkül feltöltheted.


A házilagos módszereket csak akkor hasznald, ha nem okoz problémát egy égő akkumulátor eloltása.

2023. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

15:

Neked mi a szakmád, tűzoltó?

Tudom, hogy titeket oktatnak már a Li-ion tüzek oltására, de egy 15 éves szerszámgépben lehet Ni-Cd akku, nagyobb valószínűséggel.

Annak meg nem bonyolult a töltése és C/10 alatti töltőáramon bevitt fölös energiát lazán elmelegíti, erre megfelelő adalékolással fel is van készítve.

Ni-MH kémiánál hasonló a helyzet.

Talán hallottál már róla, hogy ezeket szabad csepptölteni is, míg a Li-ion akkut nem szabad.

2023. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!