Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a vélemény a négykerekű,ele...

Mi a vélemény a négykerekű,elektromos fűnyírókról? pl.FIELDMANN FZR 2025-E ELEKTROMOS FŰNYÍRÓ 1300W példának. melyik a jó márka? mire kell figyelni vásárlás előtt (városi voltam, most telkünk van, passz...). 25 ezernél többet nem szánok rá

Figyelt kérdés

#márka #minőség #elektromos fűnyíró #négykerék #hálózati csatlakozóról #mire kell figyelni vásárlás előtt
2023. jún. 28. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Al-Ko megbízhatóbb szerintem. Több mint 10 éve van nálunk egy, eddig 2x kellett kést cserélni(eltört faág miatt), illetve évente élezni. Amúgy még a térdig érő gazba is beengedtem, megbírkózott vele.
2023. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1es köszi.

igaz hogy minél nagyobb a W teljesítmény, annál jobb az eszköz?

2023. jún. 28. 13:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen, mert hiába nagy W számú a motorja, attól még elromolhat. Használtam egy modernebb Daewoo-t, rengetegszer rátekeredett a fű, és megállt a motor. Állandóan forgattam fel le a fűnyírót, mert mindig megakasztotta. Volt kölcsönbe nemrég egy akksis Einhell, az egészen jó volt, szépen vitte a füvet, viszont készülni kell +1 tartalék akksival, hogyha nagy a telek, akkor lehessen cserélni, és addig a másik töltődik. Nekünk az Al-Ko még a vastagabb csalánt is szétnyeste, csak picit meg kellett emelni az orrát, hogy pont érje a penge.

Egyébként sokszor lóerőben adják meg a motor tudását, illetve a vágásszélesség is fontos. Ha nagy a telek, akkor minél szélesebb legyen, hogy haladjál is, de ha csak egy kis kertesház, akkor egy kisebb is megteszi, sőt az akksisok tökéletesek kisebb kertbe. Nincs vezeték, több órát bír egy akku, és általában erősebb.

(1-es voltam)

2023. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

25ezerért ne legyenek elvárásaid és ne várj csodát! 25ezer egy fűnyíróért semmi. Azért csak hulladékot kapsz. Ha ennyire nem akarsz költeni a kertre, akkor maradtál volna a vásorban. Vagy ha úgy jobban érzed magad, betonoztasd le az udvart.


Arra mindenképpen figyelj, hogy a területhez válaszd a gépet! Ez amit írtál 500-600 négyzetméterig használható. Nagyobb területre nagyobb gépet kell venni.

Sajnos ma már mindegyik ilyen tömeggyártott gép áttételes hajtással rendelkezik. Vagyis kódolják bele a néhány év utáni tönkremenetelt.

Pont emiatt a teljesítmény (W) sem ad már pontos képet arról hogy melyik jobb gép, mert az áttétel miatt a kisebb teljesítményű motorral szerelt példányok is erősebbek.


Vizes füvet ne vágj vele, mert bepépesíti, eltömíti.

Minden használat után takarísd el! Különben belerohad a fű, megpenészedik és büdös lesz mint a dög!

2023. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most akarok én is venni és szinte csak a " RIVALL PRO 3813i " az ami jó ezért az árért.

Bár 25 ezerből csak sarlót kapsz.

Ez 40000 házhoz szállítva.

Ebben az a jó hogy direkt hajtású és nincs benne ékszíj hajtás ami plusz hiba forrás.

2023. júl. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
* pont ezt írom hogy ez nem áttételes mint a 4. írja.
2023. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azt lefelejtettem hogy borzalmas hepe-hupás a telek. nem nagy, alig 800 nm de meredek hegyoldalban van és tele van durva növényzettel, ággal, cserjével. a vágásmagasság (5-5.6 cm magas) amit ezek a 4 kerekűek tudnak, nem mond nekem semmit. ilyen terepre van tapasztalat?
2023. júl. 3. 18:45
 8/8 anonim ***** válasza:
1-3-as vagyok. Nálunk is pontosan ilyen a telek! enyhén leejt, tele van gyökerekkel, gödrökkel, csalánnal és egyéb gazokkal. A vezetékes Al-Ko vitte rendesen, de az Einhell már nem bírja a nagy gazokat, kerülni kell őket, vagy vezetékessel letolni.
2023. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!